Klub Sympatyków Kolei we Wrocławiu został okradziony. To nie był przypadkowy zbieracz złomu

i

Autor: Facebook - Klub Sympatyków Kolei we Wrocławiu

Trwają poszukiwania złodzieja

Klub Sympatyków Kolei we Wrocławiu został okradziony. "To nie był przypadkowy zbieracz złomu"

2024-04-16 12:59

Klub Sympatyków Kolei we Wrocławiu poinformował za pośrednictwem swoich mediów społecznościowych o zuchwałej kradzieży, jakiej dokonał nieznany sprawca. Złodziej zabrał tabliczki z lokomotywy SP30-194, a członkowie klubu są przekonani, że sprawca nie był przypadkowy, prosząc jednocześnie o pomoc mieszkańców.

Klub Sympatyków Kolei we Wrocławiu został okradziony

Jak poinformował za pośrednictwem swoich mediów społecznościowych Klub Sympatyków Kolei we Wrocławiu, w ostatnim czasie zabytkowe elementy kolekcji cieszą się wyjątkowym zainteresowaniem osób zajmujących się szerzeniem bezprawia. Klubowicze podają, że w ostatnim czasie coraz częściej dochodzi do aktów wandalizmu, a szczytem była kradzież tabliczki z lokomotywy SP30-194. 

Klub Sympatyków Kolei we Wrocławiu podkreśla jednocześnie, że sprawca nie mógł być przypadkowy - aby ukraść tabliczki, najpierw trzeba wyposażyć się w drabinę, bowiem przedmioty te znajdowały się na dosyć sporej wysokości. 

"Chcielibyśmy się dzielić z Wami samymi pozytywnymi informacjami, tak jak tymi z soboty. Niestety coraz częściej nasze eksponaty padają ofiarą wandalizmu. Ostatnio poza graffiti pojawiającym się na wagonach, ktoś ukradł tabliczki z lokomotywy SP30-194. Z pewnością nie był to przypadkowy zbieracz złomu, ponieważ do kradzieży złodziej musiał przynieść ze sobą drabinę" - czytamy w komunikacie Klubu Sympatyków Kolei we Wrocławiu.

Klub prosi jednocześnie mieszkańców o pomoc i kontakt w razie pozyskania jakichkolwiek informacji o kradzieży. Grono obserwujących, do których zwracają się klubowicze, jest całkiem spore i regularnie się poszerza. Klub Sympatyków Kolei we Wrocławiu działa bardzo aktywnie, organizując liczne wydarzenia dla mieszkańców Dolnego Śląska. Wszyscy zainteresowani mogą przejechać po wyjątkowych trasach zabytkowymi taborami kolejowymi, przenosząc się w czasie o kilkadziesiąt lat do tyłu. 

"Jeśli ktoś być może wie kto to zrobił, bądź usłyszy jakąkolwiek informacje na ten temat, to prosimy o kontakt" - pisze Klub Sympatyków Kolei.

NIE PUBLIKOWAĆ!!!! Tak Luna wspiera LGBT+ przed Eurowizją 2024!