Dolny Śląsk

Zabytkowym pociągiem w Góry Sowie. Zobacz przepiękne zdjęcia i nagranie z wydarzenia

2024-04-15 14:58

Podróże zabytkowymi pociągami po Dolnym Śląsku zyskują coraz więcej sympatyków, co nie może dziwić, zważywszy na ich wyjątkowy charakter oraz niesamowite krajobrazy województwa. Zobaczcie, niezwykłe zdjęcia Mariusza Gójskiego oraz świetny film Marcina Zachariasza z ostatnich przejazdów pociągiem w Góry Sowie.

Zabytkowym pociągiem w Góry Sowie. Zobacz niezwykłe zdjęcia i nagranie

W niedzielę, 14 kwietnia, miłośnicy, sympatycy oraz ale również amatorzy kolei mieli okazję wybrać się na podróż zabytkowym pociągiem w Góry Sowie. Wszyscy zainteresowani mogli poznać poznać piękno trasy linii nr 286 z Wrocławia Głównego do Świdnicy, przez Sobótkę, a także linii nr 266 i nr 285, prowadzących przez Zagórze Śląskie do Nowej Rudy, mijając po drodze malowniczą Jedlinę-Zdrój. 

"Naszą podróż poprowadziła lokomotywa spalinowa SU45-079, znana również jako “Fiat”, w jej oryginalnym, historycznym malowaniu. W składzie znalazły się również zabytkowe wagony z kolekcji Wrocławskiego Klubu Sympatyków Kolei, w tym trzy wagony Bi z lat 20. XX wieku oraz kuszetka z lat 70. Podczas przejazdu specjalnymi pociągami “Wielka Sowa” i “Kalenica”, pasażerowie mogli podziwiać majestatyczny Masyw Ślęży, tajemnicze Góry Sowie, odnowione wiadukty w Lubachowie i Jugowicach, a także historyczne budynki dworców w Świdnicy i Zagórzu Śląskim" - opisuje Marcin Zachariasz.

To właśnie Marcin Zachariasz jest również autorem pięknego nagrania z całego wydarzenia. Widzimy na nim przemierzający dolnośląskie trasy zabytkowy pociąg, a dodatkowego uroku dodaje mu słoneczna aura. Oprócz nagrania gorąco polecamy także zdjęcia Mariusza Gójskiego, które znajdziecie w galerii pod filmikiem.