Janusze w górach znowu rządzą. Tym razem weszli na dach obserwatorium Śnieżki [ZDJĘCIA]

i

Autor: Aleksandra Fedorczuk/ screen: Facebook Tajemniczy Dolny Śląsk

Janusze w górach znowu rządzą. Tym razem weszli na dach obserwatorium Śnieżki [ZDJĘCIA]

2023-02-07 14:53

Śnieżka - najwyższa góra Karkonoszy. Od lat przyciąga rzeszę turystów. Warunki w zimie potrafią być tam zdecydowanie bardziej niebezpieczne. W sieci pojawiły się zdjęcia mężczyzn, którzy weszli sobie na dach obserwatorium tego szczytu. Na nic zdało się zwrócenie uwagi. "Panie, bo tam nie ma tabliczki, żeby nie wchodzić!" - odpowiadali.

Apele Karkonoskiego Parku Narodowego i GOPR nadal pozostają niezauważone. Niedawno ogłoszony został trzeci stopień zagrożenia lawinowego. Na Śnieżce także mocno wiało. Szlak nie został jednak na nią ostatecznie zamknięty więc przy odrobinie rozwagi, można było zdobyć najwyższy szczyt Karkonoszy. W sieci pojawiają się co jakiś czas zdjęcia i filmiki na których można zauważyć chociażby nieodpowiednio ubranych turystów. Mają na sobie addidasy, dresy albo śniegowce. Zdarzają się także nieodpowiednio przygotowane osoby, chcące morsować. Tym razem przyłapano grupkę mężczyzn, którzy weszli na dach obserwatorium Śnieżki.

Jak czytamy w poście na Facebooku, bezmyślni turyści nie widzieli w tym nic nadzwyczajnego. Podobno do wejścia na dach zachęcali także dzieci. "Panie, bo tam nie ma tabliczki, żeby nie wchodzić!" - odpowiadali, gdy zwracano im uwagę.

Internauci nie kryli oburzenia.

"Pseudopandemia mózgi do reszty wyżarła, coraz gorzej z tymi ludźmi";

"Coraz gorzej z tymi ludźmi";

"A jak się stanie to wzywają GOPR" - czytamy pod postem.

Wysokogórskie Obserwatorium Meteorologiczne na Śnieżce to jedno z najważniejszych ośrodków meteo na Dolnym Śląsku. Potocznie zwane są "spodkami" i przypominają stację kosmiczną. Pobieranie danych stamtąd jest bardzo istotne. Jeżeli nie zostanie to zrobione - nie jesteśmy w stanie jednoznacznie przewidzieć tego, co zdarzy się w naszym regionie. Aktualnie jest zamknięte dla turystów, a wchodzić tam mogą tylko pracownicy stacji.