Jacek Protasiewicz

i

Autor: wiadomosci.onet.pl

Afera!

Jacek Protasiewicz nie jest już wicewojewodą. Donald Tusk podjął decyzję

2024-04-16 15:26

Premier Donald Tusk podjął decyzję o odwołaniu Jacka Protasiewicza ze stanowiska II wicewojewody dolnośląskiego. To pokłosie umieszczanych przez niego niestosownych wpisów na Twitterze.

Jacek Protasiewicz odwołany ze stanowiska wicewojewody

15 kwietnia Donald Tusk odwołał Jacka Protasiewicza z funkcji wicewojewody dolnośląskiego.

Były już wicewojewoda dolnośląski, Jacek Protasiewicz, w ostatnich godzinach wywołał ogromną internetową burzę. Jego skandaliczne wpisy na portalu X obiegły już całą Polskę. Oświadczenie w tej sprawie początkowo wydała partia PSL. Teraz zrobił to premier i odwołał polityka z pełnionego przez niego urzędu.

"Nie ma naszej zgody na działania niezgodne ze standardami etycznymi, jakie stawiamy naszym przedstawicielom w życiu publicznym. W tej sprawie zostaną podjęte odpowiednie kroki" – podkreśliło PSL.

Wicepremier, prezes PSL Władysław Kosiniak-Kamysz powiedział, że wpisy Protasiewicza "są nie do przyjęcia i w żaden sposób nie utożsamiamy się z nimi". „Zalecam mu naprawdę odpoczynek i to mu mówiłem” – powiedział Kosiniak-Kamysz.

Od wypowiedzi Protasiewicza zdystansował się również wojewoda dolnośląski Maciej Awiżeń, a także kandydatka na prezydentkę Wrocławia - Izabela Bodnar.

Jacek Protasiewicz wicewojewodą dolnośląskim został w styczniu 2024 roku, jednak mając na uwadze jego skandaliczne wpisy z ostatnich godzin, trudno się dziwić, że został już odwołany Część użytkowników portalu X uważa, że polityk nie znajdował się w stanie trzeźwości, co sam Protasiewicz poniekąd potwierdził. Główną częścią jego nieprzyzwoitej aktywności było obrażanie politycznych przeciwników. Oberwało się m.in. Oskarowi Szafarowiczowi, samorządowcowi Patrykowi Wildowi czy dziennikarzowi Robertowi Mazurkowi.

WSZYSTKIE WPISY JACKA PROTASIEWICZA MOŻECIE ZOBACZYĆ W NASZYM ARTYKULE.

J. PROTASIEWICZ: ZEŁEŃSKI POWINIEN ODBLOKOWAC EKSHUMACJE OFIAR WOŁYNIA