Gitarowy Rekord Świata we Wrocławiu. Na scenie wystąpią światowej sławy wirtuozi gitary

i

Autor: Gitarowy Rekord Świata

Koncerty

Gitarowy Rekord Świata 2024 we Wrocławiu. Znamy kolejne gwiazdy

2024-03-27 9:36

1 maja 2024 roku po raz kolejny na wrocławskim Rynku odbędą się próby pobicia Gitarowego Rekordu Świata. Oprócz Małgorzaty Ostrowskiej czy Zbigniewa Hołdysa i Wojciecha Waglewskiego, na scenie dołączy do nich m.in. jeden z najlepszych gitarzystów rockowych na świecie. Sprawdź, kto wystąpi na Gitarowym Rekordzie Świata we Wrocławiu.

Znamy kolejne gwiazdy Gitarowego Rekordu Świata 2024. Na wrocławskim Rynku wystąpią światowej sławy wirtuozi gitary

Tegoroczny Gitarowy Rekord Świata na wrocławskim Rynku odbędzie się w towarzystwie prawdziwych legend polskiej, jak i światowej sceny muzycznej. 1 maja 2024 roku na scenie będziemy mogli zobaczyć:

Nie będą to jedyni artyści, którzy pomogą pobić gitarowy rekord. Organizatorzy całego wydarzenia poinformowali o kolejnych gwiazdach, które zjawią się 1 maja 2024 roku na wrocławskim Rynku. Będą to:

  • mistrz stylu gypsy jazz Joscho Stephan;
  • jeden z najlepszych gitarzystów rockowych Neil Zaza

Co ważne, Neil wystąpi z zespołem Leszka Cichońskiego na Głównej Scenie Rekordu, a następnie da pełny koncert na 3-Majówce. Za to Joscho zaprezentuje na Głównej Scenie Gitarowego Rekordu Świata swoją szaloną interpretację "Hey Joe" przy akompaniamencie Krzysztofa Pełecha i Roberta Horna na gitarach klasycznych. 

Gitarowy Rekord Świata 2024 we Wrocławiu. Kto może zagrać?

W tym roku do ustanowienia nowego rekordu potrzeba przynajmniej 7968 gitar i innych podobnych instrumentów strunowych. Aby zagrać 1 maja 2024 roku na wrocławskim Rynku, wystarczy mieć gitarę i znać pięć podstawowych akordów C/G/D/A/E potrzebnych do wykonania utworu „Hey Joe” Jimiego Hendrixa.

Do rekordu liczą się wszystkie rodzaje gitar:

  • akustyczne;
  • klasyczne;
  • elektryczne;
  • basowe.

Dopuszczalne są również mandoliny, banjo i ukulele. Co ważne, nie trzeba być pełnoletnim.

Gitarzystom, którzy podejmą próbę ustanowienia rekordu, przysługiwać będą ulgowe bilety na koncerty w ramach festiwalu 3-Majówka 2024. Program koncertów znajdziemy na stronie wydarzenia. Za to więcej informacji o Gitarowym Rekordzie Świata 2024 przeczytamy tutaj.