Leszek Cichoński

i

Autor: Brytol Ślusarczyk

Gitarowy Rekord Guinnessa. Jak zagrać Hey Joe? Zobacz [WIDEO]

2020-04-22 13:40

Przed nami Gitarowy Rekord Guinnessa. Jak co roku, 1 maja, zorganizowany zostanie Gitarowy Rekord Guinnessa. Zwykle jednak tysiące gitarzystów grało na wrocławskim Rynku, a tym razem zasiądziemy wszyscy z gitarami przed monitorami. Organizator i pomysłodawca tej imprezy, Leszek Cichoński, tłumaczy, jak zagrać "Hey Joe" - utwór, który zawsze wybrzmiewa na tym właśnie festiwalu.

Gitarowy Rekord Guinnessa się odbędzie, tradycyjnie 1 maja, ale w odmienionej formule, a to znaczy, że już teraz możemy powtarzać nuty lub - jeśli ktoś z Was jest początkujący - uczyć się, jak zagrać "Hey Joe" na gitarze.

- "Hey Joe" to jeden z najprostszych utworów na świecie. To zaledwie pięć akordów - przekonuje Leszek Cichoński, gitarzysta i organizator Gitarowego Rekordu Guinnessa, który w tym roku zorganizowany zostanie pod nazwą Gitarowy Rekord Świata Online

Jak zagrać "Hey Joe"? Akordy:

Poniżej podajemy akordy, których trzeba się nauczyć, żeby zagrać "Hey Joe". To naprawdę proste! Akordy podajemy w kolejności, w jakiej należy je zagrać:

  • C-Dur
  • G-Dur
  • D-Dur
  • A-Dur
  • E-Dur

A jak to brzmi na gitarze? Leszek Cichoński na poniższym filmie prezentuje, jak zagrać "Hey Joe":

Leszek Cichoński śpiewa "Hey Joe"

Gitarowy Rekord Guinnessa odbędzie się w wersji online, ale niestety 3-majówka, która towarzyszyła temu festiwalowi została odwołana, podobnie jak inne duże festiwale w najbliższym czasie.

Romuald Lipko nie żyje. Marek Sierocki wspomina muzyka - posłuchaj: