Dziwna sprawa lewoskrętu z Wielkiej Wyspy. Od weekendu z mostów Chrobrego skręcimy w Monte Cassino

i

Autor: Screen, YouTube - MSZ83

Wrocław

Dziwna sprawa lewoskrętu z Wielkiej Wyspy. Od weekendu z mostów Chrobrego skręcimy w Monte Cassino

2024-04-17 10:12

Sprawa lewoskrętu z Wielkiej Wyspy w Monte Casino jest z gatunku tych, którymi mieszkańcy żyją najbardziej. Zakaz skrętu przyprawiał kierowców o dodatkowe zmarszczki, będąc bardzo często przedmiotem dyskusji wśród wrocławian. Miasto ugięło się presji mieszkańców i postanowiło, że od nocy z piątku na sobotę (19/20 kwietnia) z mostów Chrobrego będziemy mogli skręcić w lewo!

Dziwna sprawa lewoskrętu z Wielkiej Wyspy. Kierowcy mogą korzystać z niego przez miesiąc

Choć wrocławianie solidarnie buntowali się wprowadzonymi w lutym zmianami, to urzędnicy byli nieugięci. Z mostów Chrobrego w ulicę Monte Cassino skręcać nie wolno. Czym podyktowana była ta decyzja? Trudno powiedzieć, szczególnie, że wytwarzała ona dodatkowe zagrożenie na drogach. Kierowcy przecież albo łamali zakaz, albo zawracali na znajdującym się dalej skrzyżowaniu.

Opinia niezadowolonych mieszkańców wzięta pod uwagę została dopiero przed drugą turą wyborów, a od nocy z piątku (19 kwietnia) na sobotę (20 kwietnia) wrocławianie znów będą mogli w tym miejscu skręcać w lewo. Co więcej, na jezdni ustawione zostaną specjalne separatory, które ułatwić mają skręcanie. Można? Można! Tylko czemu miasto tak długo pozostawało głuche na głosy mieszkańców i dlaczego reaguje dopiero teraz? 

W sprawie lewoskrętu warto zastrzec również, że obecnie wprowadzone rozwiązanie ma funkcjonować tylko przez miesiąc. To okres, w którym układ ruchu na moście i drogach dojazdowych ma zostać poddany szczególnej obserwacji. Po upływie miesiąca urzędnicy z Radą Osiedla mają ponownie rozpatrzyć problem i podjąć decyzję w oparciu o wyciągnięte wnioski. To wtedy okaże się, czy znów pojawi się tam zakaz skrętu w lewo, czy testowane rozwiązanie zostanie zastosowane na stałe. Miasto dopuszcza również możliwość wprowadzenia korekt do testowanego rozwiązania.

Synek Idy Nowakowskiej wystrojony jak ta lala. Paryski szyk na polskiej ulicy. Mamy zdjęcia