Dino

i

Autor: Pawel Wodzynski/East News Nowe Dino

Wrocław

Dom Handlowy Feniks jest gotowy i czeka na Dino. Otwarcie na dniach, choć dokładna data pozostaje nieznana

2024-04-23 16:38

Pierwsze informacje o tym, że w Domu Handlowym Feniks w miejsce sklepu sieci Społem wprowadzi się Dino, pojawiły się jeszcze w 2023 roku. Jak obecnie wygląda sytuacja? Feniks jest już gotowy i czeka na otwarcie sklepu, które ma nastąpić na dniach. Niestety, dokładna data wciąż pozostaje nieznana.

Otwarcie Dino w Domu Handlowym Feniks już niebawem

“Adaptacja sklepu Dino już się skończyła i najprawdopodobniej otwarcie będzie na dniach” - mówi na łamach TuWrocław.pl Jerzy Kraśniewski, prezes Domu Handlowego Feniks. Choć dokładna data otwarcia pozostaje nieznana, to czas oczekiwania okolicznych mieszkańców na większy sklep w okolicy dobiega już końca. Konkretnej daty rozpoczęcia działalności nie podaje też Dino.

Co ciekawe, wcześniej w tej lokalizacji funkcjonował sklep sieci Społem, która wciąż pozostaje właścicielem całego domu handlowego. W Feniksie, oprócz sklepu na parterze, znajdziemy również całe mnóstwo innych stoisk handlowych. Kupić można tu m.in. porcelanę, odzież i obuwie dla różnych subkultur, znajdziemy tu także klucznika, fryzjera, kosmetyczkę, szkołę tańca, szkołę jogi, szkoły językowe, a nawet wróżkę.

Powodów, dla których Społem zdecydował się zamknąć swój sklep na parterze Domu handlowego Feniks, jest przynajmniej kilka. Coraz mniej osób mieszka w centrum, więc klientów ubywa, a w okolicy otwiera się całe mnóstwo Żabek. Dodatkowo, tak jak kiedyś wrocławianie przyjeżdżali na zakupy do Feniksa, by dostać produkty, których nie da się znaleźć nigdzie indziej, tak teraz wszystkim bliżej jest do osiedlowych sklepów. Dodatkowym problemem jest ewentualny dojazd do sklepu - zarówno dla klientów, jak i dla dostawców.

FB SE: Julka Żugaj nie wyklucza udziału w "Tańcu z gwiazdami". "Żugajki" będą kibicować