TOREBKA

i

Autor: Materiały policyjne

Dolnośląskie. Przewrócił kobietę na chodnik i ukradł jej torebkę. Grozi mu do 12 lat więzienia

2021-11-05 15:12

Mężczyzna zaatakował i ukradł kobiecie torebkę z pieniędzmi i dokumentami. Usłyszał zarzut rozboju i grozi mu za to do 12 lat więzienia - podała policja.

Młodsza aspirant Aleksandra Pieprzycka z dolnośląskiej policji poinformowała w piątek, że do napadu i rozboju doszło w październiku w Wołowie na Dolnym Śląsku.

- Około godz. 23 dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Wołowie został powiadomiony o rozboju, którego ofiarą była 51-latka. Z ustaleń funkcjonariuszy wynikało, że sprawca kopnął kobietę w nogi przez co upadła ona na chodnik, a następnie ukradł jej torebkę m.in. z portfelem z pieniędzmi i dokumentami - powiedziała policjantka.

Łączna suma strat, które poniosła kobieta, oszacowano na około 3 tys. zł.

Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Wołowie w wyniku przeprowadzonych czynności ustalili, a następnie zatrzymali sprawcę tego rozboju. Okazał się nim 20-letni mieszkaniec powiatu wołowskiego.

- Na podstawie zebranego materiału dowodowego młody mężczyzna usłyszał już zarzuty. Za przestępstwo, o które jest podejrzany grozi mu teraz do 12 lat więzienia - powiedziała policjantka.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl!

Super Raport 05.11 (Goście: Piotr Zgorzelski - wicemarszałek Sejmu, PSL-KP oraz Marek Zuber - ekonomista) Sedno Sprawy: Paweł Szrot