Na Uniwersytecie Wrocławskim do wyboru jest cała paleta kierunków, ścisłych i humanistycznych. To m.in. politologia, chemia, fizyka, astronomia, historia, muzykologia, europeistyka, czy ochrona środowiska. Dostępna jest też tegoroczna nowość, czyli etyka, gdzie także są jeszcze wolne miejsca.
Jak informuje Uniwersytet Wrocławski, w dodatkowej rekrutacji może wziąć udział każdy - zarówno ten kto brał udział w poprzedniej rekrutacji, ale nie udało mu się dostać miejsca, jak i ten, kto w ogóle nie brał dotąd udziału w naborze na nasze studia. Rekrutacja na UWr odbywa się mniej więcej do połowy września. Są kierunki, na które rejestracja kandydatów trwa dłużej, np. do 20 września można zgłaszać swoją kandydaturę na kierunek biznes i administracja w języku angielskim.
Cały czas rekrutuje również Akademia Wychowania Fizycznego we Wrocławiu. Do 18 września rekrutacja trwa m.in. na kierunkach: kosmetologia, terapia zajęciowa, sport, turystyka i rekreacja oraz fizjoterapia.
Rekrutacja uzupełniająca do połowy września, wiele ciekawych kierunków
Na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu dostępne są miejsca na 19 kierunkach, w tym m.in. na biologi, bioinformatyce, budownictwie, inżynierii środowiska, ogrodnictwie, rolnictwie, czy zootechnice.
Trzeci nabór na studia już 6 września uruchomi Politechnika Wrocławska, rejestracja potrwa do 12 września. Dostać się będzie można np. na kierunek lekarski na wydziale medycznym (nowo utworzony wydział), czy na biotechnologię na wydziale chemicznym.
Rekrutacja uzupełniająca rozpocznie się 1 września także na Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu. Tu na studia stacjonarne dostępne są takie kierunki jak rzeźba - studia jednolite magisterskie, mediacja sztuki, czy architektura wnętrz. Z kolei od 7 sierpnia drugi nabór na wszystkie kierunki stacjonarnych studiów magisterskich oraz studiów pierwszego stopnia rozpoczął Uniwersytet Medyczny we Wrocławiu. W ofercie uczelni są m.in. kierunki: lekarski, lekarsko-dentystyczny, dietetyka, pielęgniarstwo, czy fizjoterapia.