Dawid Kubacki

i

Autor: AKPA Dawid Kubacki

Dawid Kubacki

Dawid Kubacki przekazał informacje o stanie zdrowia żony. Jest lepiej

2023-03-25 20:45

Dawid Kubacki opublikował post w mediach społecznościowych, w którym poinformował o stanie zdrowia żony. "Marta jest stabilna i każdy dzień przynosi jakiś postęp. Dziękuję za wszystkie wyrazy wsparcia" - czytamy.

To nie jest najlepszy czas dla Dawida Kubackiego. W niedzielę nieco ponad godzinę przed startem rywalizacji Polski Związek Narciarski poinformował, że nie wystartuje on w ostatnim konkursie cyklu Raw Air z powodów osobistych. W poniedziałek sam zawodnik podzielił się z kibicami powodami absencji, przyznał także, że ten sezon w Pucharze Świata już się dla niego zakończył.

"Mój nagły powrót do domu.... Jestem wam winien słowo wyjaśnienia. Moja żona Marta wylądowała w szpitalu z przyczyn kardiologicznych, jej stan jest ciężki i lekarze walczą o jej życie. Jest w dobrych rękach, to silna dziewczyna, wiem, że będzie walczyła. Oczywiście to dla mnie koniec sezonu, ale nie to jest teraz najważniejsze" - napisał Kubacki na Instagramie.

Żona Dawida Kubackiego czuje się lepiej

Pomimo braku obecności w Lahti na drużynowym konkursie Pucharu Świata i innych kolejnych, skoczek w sobotę podzielił się ze swoimi fanami fantastyczną wiadomością.

"Ostatni czas był dla naszej rodziny czymś bardziej nieprzewidywalnym niż skoki narciarskie. Na żadnych zawodach nie stresowałem się tak, jak słysząc ciągły dźwięk z aparatur monitorujących funkcje życiowe mojej żony. Dziś dzień zawodów, a dla nas pierwsze zwycięstwo. Marta jest stabilna i każdy dzień przynosi jakiś postęp. Dziękuję za wszystkie wyrazy wsparcia" - napisał Kubacki w mediach społecznościowych.

Słowa wsparcia dla Dawida Kubackiego płyną zarówno z Polski, jak i z całego świata.

"W tym trudnym momencie wszyscy jesteśmy z Dawidem Kubackimi Jego Najbliższymi. Dobrą, życzliwą myślą, wsparciem i modlitwą o zdrowie otaczamy całą Rodzinę. Drogi Panie Dawidzie! Od lat jest Pan dla Polski i dla nas zawsze i niezawodnie. Jesteśmy z Panem" - napisał m.in. na Twitterze prezydent Andrzej Duda.

W podobnym tonie wypowiedział się trener kadry narodowej w skokach narciarskich Thomas Thurnbichler.

"Sport schodzi teraz na drugi plan. Moje myśli i myśli całego zespołu są z Dawidem, jego żoną i całą rodziną. Modlimy się za nich i przesyłamy siłę, jakiej teraz potrzebują, aby wszystko skończyło się dobrze" - napisał szkoleniowiec na Twitterze.

SKOKI NARCIARSKIE. Wszystko o Polakach | ESKA XD - Niesportowe zachowanie #37
Listen on Spreaker.