Co się dzieje z Bartoszem Żukowskim? Walduś ze Świata Według Kiepskich zmienił się nie do poznania

i

Autor: YouTube.com; Instagram.com/@b.zukowski

"Świat Według Kiepskich"

Co się dzieje z Bartoszem Żukowskim? Walduś zmienił się nie do poznania

2023-11-14 11:38

Bartosz Żukowski zyskał największą popularność za sprawą roli Waldka w "Świecie Według Kiepskich". Widzowie szczególnie pokochali jego charakterystyczny śmiech. Po zakończeniu emisji serialu, znacznie rzadziej mogliśmy spotkać go na ekranie. Tymczasem Walduś ze "Świata Według Kiepskich" zmienił się nie do poznania.

"Świat Według Kiepskich" to polski serial komediowy produkowany przez ATM Grupę. Był emitowany na antenie Polsatu od 16 marca 1999 r. do 16 listopada 2022 r. i jest jednym z najdłużej emitowanych polskich seriali. 

Opowiadał o życiu rodziny Kiepskich oraz ich sąsiadów. Mieszkali na osiedlu Kosmonautów przy ul. Ćwiartki 3/4 we Wrocławiu. Głównym bohaterem, a zarazem głową rodziny, był Ferdynand Kiepski. To mężczyzna w średnim wieku, który próbował zarobić, ale się nie narobić. Często powtarzał, że "w tym kraju nie ma pracy dla ludzi z jego wykształceniem". 

Ferdek oraz Halina Kiepscy mieli syna, Waldka. Widzowie pokochali go za poczucie humoru i unikalny śmiech. Od czasów zakończenia emisji serialu, rzadziej możemy zauważyć Bartosza Żukowskiego (odtwórcę roli serialowego Waldusia) na ekranie. Co teraz robi? 

Co się dzieje z Waldusiem ze "Świata Według Kiepskich"?

Mimo że Bartosz Żukowski zagrał w ponad 50 produkcjach, i tak najbardziej kojarzony jest przez wszystkich jako Waldemar Kiepski. Serialowego Waldusia grał od 1999 r. aż do 2021 r. Nie można zatem dziwić się, że w oczach widzów utarł się jego obraz jako syna słynnego Ferdka. 

Oprócz bycia aktorem, Bartosz Żukowski zaangażowany jest również w ratowanie zdrowia oraz życia zwierząt. Aktywnie wspiera stowarzyszenie Pogotowie dla Zwierząt. Na początku 2023 r. dodał na swojego Instagrama relację, w której zaapelował do fanów o wsparcie finansowe. Napisał w nim:

"Znajomi i nieznajomi, uczestniczyłem w tej interwencji i wiozę teraz te psiaki do Warszawy. Wszystkie wymagają ogromnego nakładu pracy i środków. Od żywności i spokojnego, bezpiecznego schronienia począwszy, poprzez szeroką diagnostykę, leczenie farmakologiczne, operacyjne i specjalne zalecenia dotyczące odżywiania, kąpiele i golenie, aż po przygotowanie ich do kontaktu z człowiekiem i znalezienie odpowiedzialnych opiekunów. Wszystko to generować będzie ogromne koszty i każde wsparcie jest potrzebne. Liczę na wasze wrażliwe umysły i w ich imieniu proszę o wpłaty. Bartek"

Apel Bartosza Żukowskiego o pomoc zwierzętom

i

Autor: Instagram.com/ b.zukowski

W rozmowie z portalem o2.pl, cytowanej przez Interię, opowiedział, jak w praktyce wygląda jego praca. Przyznał, że nie polega to na odbieraniu trzech yorków od starszej pani, która ich nie wyprowadza, a często jest to nawet sto zwierząt, którym trzeba pomóc. Wspomniał, że się czołga, tarza w odchodach czy brudach oraz, że jest to ciężka praca zarówno pod względem fizycznym, jak i emocjonalnym. Mimo tego daje mu ogromną satysfakcję. 

Dodał również, że nie mieści mu się w głowie, dlaczego ludzie wyrządzają tyle krzywd zwierzętom. 

"Widziałem dużo śmierci zwierząt, umierających z winy ludzkiej. Początkowo bardzo to przeżywałem. Płakałem, nie mogłem spać. Nie mieściło mi się to w głowie, że ludzie dopuszczają się takich zbrodni, bo to trzeba nazwać po imieniu. Niekarmienie czy niepojenie zwierzęcia przez kilka tygodni jest dla mnie zbrodnią" - zaznaczył Żukowski w rozmowie z o2.pl, cytowanej przez Interię. 

Metamorfoza Waldusia z "Kiepskich". Tak wygląda teraz Bartosz Żukowski

W czerwcu 2023 r. w mediach społecznościowych pojawiło się nowe zdjęcie Bartosza Żukowskiego. Widać na nim, że w ostatnim czasie aktor schudł oraz skrócił włosy. Ciężko już w nim zobaczyć serialowego Waldka. 

Te filmy były kręcone we wrocławskiej Hali Stulecia. Znasz je?