Wrocław

Chris Jagger wystąpi na Gitarowym Rekordzie Świata. Zagra słynne "Satisfaction"

2024-04-25 14:32

Już 1 maja 2024 roku we Wrocławiu odbędzie się 22. edycja Gitarowego Rekordu Świata. W ramach tego wydarzenia jako gość specjalny wystąpi Chris Jagger, brat Micka, wokalisty The Rolling Stones. Wspólnie z synem, Johnem Byronem i tysiącami gitarzystów wykonają kultowy utwór „Satisfaction". Kto jeszcze dołączy do bicia rekordu na wrocławskim Rynku?

Brat Micka Jaggera wystąpi we Wrocławiu! Zagra słynne "Satisfaction"

Gitarowy Rekord Świata odbędzie się już w środę 1 maja 2024 roku we Wrocławiu. Impreza co roku ściąga do stolicy Dolnego Śląska muzyków z różnych zakątków Polski i świata. Właśnie poinformowano, że do grona artystów, którzy wystąpią na tym wielkim wydarzeniu dołączy Chris Jagger, brat Micka Jaggera z The Rolling Stones.

- Chris Jagger obecny jest na scenie od lat 70-tych. Nagrywał z największymi gwiazdami muzyki rockowej, takimi jak Eric Clapton, David Gilmour (Pink Floyd) czy Dave Stewart (Eurythmics) i Leo Sayer. 1 maja, wraz z synem Johnem Byronem, wystąpi we Wrocławiu na Gitarowym Rekordzie Świata – wspólnie z gitarzystami wykonają „Satisfaction”, legendarny utwór grupy The Rolling Stones – zapowiadają organizatorzy wydarzenia.

Na scenie Borysewicz, Jacksin, Pilichowski i inni

1 maja o godz. 16:00 na wrocławskim Rynku znów usłyszymy legendarne „Hey Joe” Jimiego Hendrixa. Będzie to oficjalna próba ustanowienia nowego Gitarowego Rekordu Świata. Co ważne, w tym roku do ustanowienia nowego rekordu organizatorzy potrzebują przynajmniej 7968 gitar. Kto jeszcze zagra podczas 22. edycji 22. Gitarowego Rekordu?

Pewne jest, że na scenie pojawi się wybitna reprezentacja artystów z Polski i zagranicy. Zobaczymy m.in. Jana Borysewicza, który wraz z Dariuszem Kozakiewiczem, gitarzystą Perfectu, złoży muzyczny hołd Jimiemu Hendrixowi. Nie zabraknie oczywiście słynnego przeboju zespołu Lady Pank „Zawsze tam, gdzie ty". Poza tym wystąpi światowej sławy bluesman Vasti Jackson, który zaprosi do wspólnego wykonania wielkiego przeboju Bena E. Kinga. „Stand by Me”.

- Na scenie głównej po raz pierwszy zaśpiewa Shata QS, autorka m.in. świetnie przyjętej płyty „Fenix” i najnowszej „Wedy” nagranej z gościnnym udziałem Leszka Możdżera. Nie zabraknie Wojtka Pilichowskiego, jednego z najlepszych polskich basistów. Artysta poprowadzi też specjalny koncert „All about That Bass” z udziałem znakomitych polskich basistek: Joanny Dudkowskiej i Julii Przybysz. Na Rynku usłyszymy również zapowiadanych wcześniej: formację Electric Light Orchestra by Phil Bates & Band i wielki hit „Rock’n’RollIs King”, Małgorzatę Ostrowską i jej „Meluzynę”, Zbigniewa Hołdysa i Wojciecha Waglewskiego oraz światowej sławy wirtuozów gitary – Joscho Stephana i Neila Zazę czytamy w najnowszym komunikacie.

Na gitarzystów i gitarzystki przygotowano nowość, czyli Gitarowy Hyde Park. Będzie też scena „Twoje 5 minut sławy" oraz Balkon Gitarowych Trubadurów i Strefa Gitarowych Krasnoludków dla dzieci i ich rodziców.

Gitarowy Rekord Świata 2024

Czas: 1 maja 2024

Miejsce: Rynek we Wrocławiu

  • obchody gitarowego święta we Wrocławiu rozpoczną się o godz. 10:00 na kilku scenach w samym centrum Wrocławia;
  • oficjalna próba ustanowienia nowego Gitarowego Rekordu Świata zacznie się o godz. 16.00

Majówka 2024 we Wrocławiu. Najciekawsze wydarzenia, koncerty i imprezy. Sprawdź, co się będzie działo