Gitarowy Rekord Świata 2024 we Wrocławiu. Ruszyła rejestracja uczestników 22. edycji festiwalu

i

Autor: Gitarowy Rekord Świata

Majówka

Gitarowy Rekord Świata 2024 we Wrocławiu. Wszystko, co musisz wiedzieć. Jak się zapisać?

2024-04-29 15:07

Gitarowy Rekord Świata we Wrocławiu to impreza, która co roku ściąga do stolicy Dolnego Śląska muzyków z przeróżnych zakątków naszego kraju i globu. Właśnie ruszyła rejestracja uczestników na 22. edycję tego festiwalu. Sprawdź, jak się zapisać.

Ruszyła rejestracja na Gitarowy Rekord Świata 2024 we Wrocławiu. Jak się zapisać?

Electric Light Orchestra by Phil Bates & Band, Małgorzata Ostrowska, Zbigniew Hołdys, Wojciech Waglewski, Joscho Stephan, Neil Zaza i tysiące uczestników z całego globu. Właśnie ruszyła rejestracja na Gitarowy Rekord Świata 2024 we Wrocławiu. Zainteresowani wydarzeniem muzycy mogą wspólnie zagrać największe polskie i światowe przeboje, takie jak m.in. "Wild Thing”, "Czerwony jak cegła” i legendarne rekordowe "Hey Joe”. Jak się zapisać na Gitarowy Rekord Świata?

Udział w Gitarowym Rekordzie Świata jest bezpłatny, jednak trzeba najpierw się zarejestrować. Już teraz swój udział można zgłosić na stronie zgloszenia24.pl. Wcześniejsza rejestracja jest ważna - uprości i skróci ona procedurę obowiązkowych zapisów w punkcie rejestracji na wrocławskim Rynku, który jak co roku działał będzie 1 maja w godz. 10:00 – 15:45. Oficjalna próba ustanowienia nowego Gitarowego Rekordu Świata zaplanowana jest na godzinę 16:00, ale warto wziąć udział w całych obchodach gitarowego święta, które rozpoczną się już od godziny 10:00 na kilku scenach w samym sercu Wrocławia.

W tym roku do ustanowienia nowego rekordu potrzeba przynajmniej 7968 gitar i innych podobnych instrumentów strunowych. Co trzeba zrobić, aby 1 maja zagrać na wrocławskim Rynku? Nic wielkiego, wystarczy gitara i znajomość pięciu podstawowych akordów C/G/D/A/E, które potrzebne są do wykonania utworu „Hey Joe” Jimiego Hendrixa. Do rekordu liczą się wszystkie rodzaje gitar – akustyczne, klasyczne, elektryczne, a także basowe. Organizatorzy dopuszczają też mandoliny, banjo i ukulele. Aby wziąć udział w wydarzeniu, nie trzeba być pełnoletnim, a każdy gitarzysta otrzyma później specjalną zniżkę na 3-Majówkę we Wrocławiu! 

Od tej piosenki zaczął się rock'n'roll? Historia powstania utworu "Maybelline"

Wrocławskie beach bary rozpoczynają sezon 2024! Sprawdź, gdzie warto się wybrać