Brutalny atak nożownika w Niemczech. Napastnik zranił nożem polityka i policjanta

i

Autor: pixabay.com zdj. ilustracyjne

Wiadomości

Brutalny atak nożownika w Niemczech. Napastnik zranił nożem polityka i policjanta

2024-05-31 16:56

W centrum miasta Mannheim w Niemczech doszło w piątek (31 maja) do brutalnego ataku nożownika. Napastnik zaatakował na rynku krytyka islamu Michaela Stuerzenbergera. Poszkodowany został również policjant. Agresor został postrzelony przez innego funkcjonariusza.

Atak nożownika w niemieckim Mannheim. Celem był polityk krytykujący islam

O ataku poinformował Ruch Obywatelski Pax Europa, którego członkiem jest niemiecki polityk Michael Stuerzenberger. W specjalnym oświadczeniu poinformowano, że Stuerzenberger i jego pomocnicy zostali zaatakowani na wiecu politycznym w centrum miasta Mannheim (Badenia-Wirtembergia) około godziny 11:30. Informacje przekazał portal dziennika "Welt".

Jak na razie nie jest jasny motyw zbrodni. Służby prowadzą śledztwo pod kątem tego, czy atak nożem miał podłoże polityczne. W nagraniu, które pojawiło się w mediach społecznościowych, m.in. na platformie „X”, widać, że napastnik dźga policjanta. Na koniec mężczyzna zostaje najpewniej powalony na ziemię strzałem z broni policyjnej. W wyniku ataku ranne zostały łącznie trzy osoby, w tym jeden z interweniujących policjantów

Rzecznik policji w Mannheim, Karl Appel, powiedział stacji SWR, że nikomu innemu nie zagraża niebezpieczeństwo. Wiadomo też, że ranny został także sam napastnik.

Kim jest Michael Stuerzenberger?

Michael Stuerzenberger był wcześniej rzecznikiem prasowym monachijskiej CSU i przewodniczącym nieistniejącej już małej partii "Die Freiheit". Jest twórcą antyislamskiego bloga i członkiem "Ruchu Obywatelskiego Pax Europa". „Bild” podaje, że atak miał miejsce na wiecu zorganizowanym przez tę krytyczną wobec islamu organizację. Media podają, że Stuerzenberger stał się znany w całych Niemczech dzięki petycji obywatelskiej przeciwko budowie meczetu w Monachium.