BODY WORLDS – najliczniej odwiedzana wystawa świata powraca do Wrocławia [ZDJĘCIA]

i

Autor: Materiały prasowe organizatora BODY WORLDS – najliczniej odwiedzana wystawa świata powraca do Wrocławia [ZDJĘCIA]

BODY WORLDS – najliczniej odwiedzana wystawa świata powraca do Wrocławia [ZDJĘCIA]

2021-08-20 11:05

Przed sześcioma laty wystawa BODY WORLDS wzbudziła we Wrocławiu prawdziwą sensację. Zresztą na całym świecie dzieła twórcy plastynacji prof. Gunthera von Hagensa wywołują wielkie zainteresowanie i emocje wśród zwiedzających. Teraz ekspozycja powraca na Dolny Śląsk, ale w nowej odsłonie, nazwanej VITAL, i dotyczy anatomii człowieka. Na świecie obejrzało ją już ponad 50 mln osób.

Co takiego jest w BODY WORLDS, co urzeka i odbija się echem tak wielu milionów ludzi z różnych kultur i religii, w różnym wieku i wykonujących różne zawody? Kurator dr Angelina Whalley, która jest odpowiedzialna za treść, projekt oraz koncepcyjne planowanie ekspozycji twierdzi, że kluczem do sukcesu BODY WORLDS jest to, że wystawa głęboko zmienia nasze spojrzenie na nas samych.

– Zwiedzający, patrząc na inne ludzkie ciało odkrywają własne w zupełnie nowy sposób. Ekspozycja przedstawia ciało nie tylko jako podstawę naszej fizycznej egzystencji, ale także jako zwierciadło naszego własnego stylu życia. Cokolwiek robimy lub czego nie robimy, to, co jemy, jak i czy ćwiczymy – wszystko ma na nas fizyczny wpływ, zarówno pozytywny, jak i negatywny – mówi dr Whalley portalowi www.wroclaw.pl

Wystawa kładzie duży nacisk na edukację, przez co zachęca uczniów szkół podstawowych, gimnazjów, szkół średnich i wyższych do przeniesienia wiedzy podręcznikowej w praktyczną naukę anatomii i czerpanie wiedzy „z pierwszej ręki”. Wartość edukacyjna projektu została bardzo wysoko oceniona przez wiele instytucji naukowych z całego świata, zdobywając ogromną popularność na każdym kontynencie.

Metoda plastynacji oraz stworzenie wystawy BODY WORLDS sprawiły, że wiedza dotycząca anatomii, kiedyś przeznaczona wyłącznie dla lekarzy  i personelu medycznego, teraz stała się dostępna dla każdego.

ZOBACZCIE PONIŻEJ ZDJĘCIA: 

Więcej informacji na temat wystawy możecie znaleźć tutaj.   

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Quiz. Kultowe gry komputerowe. Pamiętasz je z dzieciństwa?

Pytanie 1 z 10
Niezykle popularną grę "Heroes" można zaliczyć do: