E-usługi w DCO

i

Autor: Materiały prasowe

Aplikacja przypomni o badaniach przesiewowych! DCO inwestuje w mobilne rozwiązania [VIDEO]

2020-10-27 21:54

Mobilna aplikacja ma pomóc w wykrywaniu nowotworów. Dolnośląskie Centrum Onkologii uruchamia e-usługi dla pacjentów. Jest to niezbędne, ponieważ z powodu epidemii spadła liczba wykonywania badań przesiewowych.

Jak działa aplikacja?

Dzięki aplikacji mamy dostęp do e-screeningu, gdzie wpisujemy podstawowe dane - wiek i płeć oraz wypełniamy krótką ankietę. Następnie na podstawie udzielonych przez nas odpowiedzi system nas „sprofiluje” i wskaże, w jakich badaniach profilaktycznych powinniśmy wziąć udział (np. mammografia, cytologia, kolonoskopia, badanie przesiewowe na krew utajoną). Aplikacja podpowie też, w których ośrodkach w naszym regionie takie badania są wykonywane. Lista dostępnych badań oraz punktów realizujących badania będzie stale aktualizowana.

- Zależy nam, aby choroby nowotworowe były wykrywane na możliwie wczesnym etapie, ponieważ znacznie zwiększa to szanse na wyleczenie pacjenta. Podążając za międzynarodowymi wzorcami, wprowadzamy nowoczesne rozwiązania, dzięki którym wchodzimy do grupy liderów, jeśli chodzi o e-usługi medyczne – mówi wicemarszałek Marcin Krzyżanowski.

Bezpłatna aplikacja na telefony komórkowe „Mobilne DCO” jest już dostępna w sklepie AppStore. W najbliższym czasie będzie dostępna również na pozostałych platformach.

Protest samochodowy we Wrocławiu