Żywa kaczka w plastikowej reklamówce. Szokujące odkrycie w chińskiej restauracji w Lubinie

i

Autor: Google Maps

SZOK!

Żywa kaczka w chińskiej restauracji. Przetrzymywana była w worku! [FILM]

2023-10-13 15:01

7 października w jednej z restauracji w Lubinie doszło do niecodziennego odkrycia. Klient zauważył żywą kaczkę w łazience lokalu. Zwierzę było wsadzone w plastikową reklamówkę, z której wystawała tylko głowa. Sprawą zajmuje się DIOZ oraz odpowiednie służby.

7 października w jednej z chińskich restauracji w Lubinie doszło do niecodziennego odkrycia. Klientka lokalu zauważyła żywą kaczkę w łazience, która dosłownie czekała na śmierć w plastikowym worku. O sprawie poinformował Dolnośląski Inspektorat Ochrony Zwierząt w mediach społecznościowych. 

Żywa kaczka czekała na śmierć w plastikowym worku. Szokujące odkrycie w restauracji w Lubinie

DIOZ przekazał w mediach społecznościowych dość niecodzienną informację z interwencji. W restauracji "Hanoi" przy ul. Odrodzenia 8C w Lubinie znaleziono w łazience żywą kaczkę, która dosłownie czekała na śmierć. 

Zwierzę było wsadzone do plastikowej reklamówki tak, że wystawała tylko głowa oraz było przetrzymywane w plastikowym pojemniku na podłodze. Na nagraniu widać również, że kaczka jest wyraźnie wycieńczona oraz przestraszona. 

Jak wspomniał Dolnośląski Inspektorat Ochrony Zwierząt, o sprawie zostały zawiadomione odpowiednie służby. 

"Po pierwsze, zwykłym okrucieństwem jest trzymanie żywej istoty w worku, z którego wystaje tylko głowa. Po drugie, gdzie zachowanie jakichkolwiek standardów sanitarnych? Zdajemy sobie sprawę, że wiele zwierząt hodowanych jest tylko po to, by finalnie pozyskać z nich mięso. Jednak proces hodowli i utrzymania winien ograniczać cierpienie fizyczne i psychiczne do minimum." - poinformowało DIOZ w mediach społecznościowych. 

Kłótnia zakończona krwawą masakrą? Sąsiedzi mówią o przeraźliwych krzykach. W mieszkaniu znaleziono dwa ciała