Z Wrocławia polecimy do Budapesztu. Jest nowe połączenie! Sprawdź szczegóły

2020-08-25 12:29

Z Wrocławia polecimy do Budapesztu - Polskie Linie Lotnicze LOT uruchomiły nowe połączenie. Samoloty na tej trasie będą latały raz w tygodniu, w poniedziałki, ale przewoźnik nie wyklucza zwiększenia częstotliwości lotów.

Lot z Wrocławia do Budapesztu zajmie niewiele ponad godzinę. Zgodnie z rozkładem ze stolicy Dolnego Śląska wystartują o godz. 13.30, by w stolicy Węgier zameldować się o godz. 14.45. Znad Dunaju wyruszą o godz. 15.35, a we Wrocławiu wylądują o godz. 16.50. Nową trasę obsługują maszyny Bombardiery Q400.

- Cieszymy się z decyzji PLL LOT o uruchomieniu połączenia sieciowego do Budapesztu. Nowe połączenie daje osobom podróżującym w celach turystycznych znakomitą alternatywę dla pociągu, autobusu i samochodu – mówi Dariusz Kuś, prezes Portu Lotniczego Wrocław. – Z drugiej strony wielu pasażerów będzie miało dodatkową możliwość podróżowania w kierunkach dalekowschodnich. Zyskują kolejny hub, w którym mogą się przesiadać na loty dalekodystansowe, np. do Seulu. To ważne tym bardziej, że Wrocław i Dolny Śląsk to strefy dużych inwestycji koreańskich.

LOT stopniowo przywraca do obsługi regularne połączenia europejskie. Od września zwiększy częstotliwość rejsów na regularnych trasach europejskich, oferując kilka lotów tygodniowo do Nicei, a także kilkanaście rejsów m.in. do Frankfurtu, Amsterdamu, Paryża czy Londynu. W sumie LOT obsługuje obecnie ponad 150 połączeń.

Połączenia z Wrocławia sukcesywnie przywracają także pozostali przewoźnicy. Linie Ryanair reaktywowały 23 kierunki. Dostępne są rejsy m.in. do najważniejszych metropolii i regionów Wielkiej Brytanii, jak Londyn Stansted, East Midlands, Manchester, Liverpool i Leeds Bradford czy Glasgow, Newcastle, Bristol i Edynburg. Samoloty z Wrocławia latają również do irlandzkich portów: Dublina i Shannon. W ofercie linii Ryanair znalazło się też pięć kierunków hiszpańskich – w tym Alicante, Malaga, Madryt, Palma i Teneryfa, trzy włoskie – Palermo (Sycylia), Cagliari (Sardynia) i Rzym Ciampino, dwa greckie – Ateny i Kreta Chania, a także Malta. Linie Wizz Air proponują trzy kierunki brytyjskie – są to Londyn Luton, Birmingham oraz Doncaster Sheffield, a także pięć wschodnich – w tym Kijów Żuliany, Lwów, Charków, Odessa i Zaporoże. Przewoźnik oferuje też połączenia do Larnaki (Cypr), Eindhoven, Dortmundu, Reykjaviku, Bari oraz na lotniska Sztokholm-Skavsta i Oslo-Torp.  Łącznie, od września 2020, podróżni będą mieli do dyspozycji 41 kierunków regularnych, w tym 4 sieciowe oraz 36 niskokosztowych.

Stolice państw. Masz 50% szans! Zdobędziesz komplet punktów?

Pytanie 1 z 20
Stolica Włoch to:
Na katowickie lotnisko wróciły loty międzynarodowe