Czas wolny

Wzgórze Parytyzantów z dnia na dzień coraz piękniejsze! Zobacz najnowsze zdjęcia

2024-02-25 13:13

Na Wzgórzu Partyzantów wciąż trwają prace remontowe. To historyczne miejsce, po latach niebytu, ma ponownie cieszyć oko mieszkańców Wrocławia i turystów. Bastion Sakwowy, bo tak inaczej nazywane jest to miejsce, poddany został już w niektórych miejscach pracom wykończeniowym. Zobaczcie najnowsze zdjęcia.

Wzgórze Partyzantów we Wrocławiu to miejsce, które bardzo długo czekało na generalną modernizację. Nie da się ukryć, że ma ogromny potencjał. Do tej pory brakowało wciąż pieniędzy na jego remont. Miasto jednak ostatecznie otrzymało blisko 19 mln złotych z rządowego programu Polski Ład. Po latach niebytu Bastion Sakwowy odzyska więc swój dawny blask. Jak poinformował prezydent Wrocławia Jacek Sutryk na swoim Facebooku, pod koniec marca planowane jest  zakończenie robót budowlanych. Prace wykończeniowe prowadzone są na bardzo wielu zakresach. 

"Pod kolumnadą mamy coraz więcej pomalowanych ścian i elementów sztukaterii. Prace starannie wykonują konserwatorzy. Kolory są pompejańskie. Zgodne z tymi ustalonymi w badaniach stratygraficznych i wybranymi przez konserwatora zabytków. Budujemy nawierzchnię placu przy fontannie" - czytamy dalej we wpisie Jacka Sutryka. 

Na Wzgórzu Partyzantów ma powstać restauracja. Prowadzone są już w związku z tym prace budowy kuchni, która będzie miała ceglany sufit.

Remont Wzgórza Partyzantów miał zakończyć się w ostatnim kwartale 2023 roku. Koszt to blisko 30 mln złotych.

Wzgórze Partyzantów we Wrocławiu to wyjątkowe miejsce, którego historia sięga XVI wieku. To właśnie wtedy rozpoczęto budowę Bastionu Sakwowego, który miał bronić miasta od strony południowo-wschodniej. W kolejnych stuleciach obiekt był przebudowywany. Obecny wygląd zawdzięcza bogatym wrocławianom, braciom Gustawowi i Adolfowi Liebiechom. Do II wojny światowej Wzgórze Partyzantów uchodziło za jedno z najpopularniejszych miejsc spotkań mający imponujący taras widokowy z panoramą na Wrocław.