Wrocław. SZCZEPCIObus na ulicach miasta w dniach 30 - 31.07 i 1.08. Gdzie będzie można się zaszczepić?

i

Autor: Materiały prasowe MPK Wrocław Wrocław. SZCZEPCIObus na ulicach miasta w dniach 30 - 31.07 i 1.08. Gdzie będzie można się zaszczepić?

Wrocław. SZCZEPCIObus na ulicach miasta w dniach 30 - 31.07 i 1.08. Gdzie będzie można się zaszczepić?

2021-07-30 14:30

Autobus-mobilny punkt szczepień MPK pojawi się 30 lipca przed meczem żużlowym na Stadionie Olimpijskim. Skorzystają z niego kibice idący na zawody Grand Prix 2021. SZCZEPCIObus stanie też w dogodnym punkcie dla miłośników pingwinów – tuż obok ich wybiegu we wrocławskim zoo. W niedzielę zaszczepią się natomiast parafianie.

Mobilny punkt szczepień w autobusie to unikatowe rozwiązanie. Chętni do zaszczepienia się nie muszą szukać stacjonarnego punktu ani się rejestrować – wrocławski mobilny punkt szczepień pojawia się wszędzie tam, gdzie gromadzą się ludzie, co znacznie ułatwia cały proces. Grand Prix jest wydarzeniem, na które przybędą tysiące fanów żużla nie tylko z Polski, ale również z całego świata. Część z nich nie jest jeszcze zaszczepiona. Na wrocławskim Stadionie Olimpijskim będą mieli okazję zadbać o swoje zdrowie bez żadnych formalności i zbędnych procedur.

Autobus MPK stać będzie przed wejściem na Stadion Olimpijski przed dzisiejszym spotkaniem w godzinach 15:00-20:00. Chętni zaszczepią się w nim jednodawkowym preparatem Johnson & Johnson.

Szczepionka w SZCZEPCIObusie. Gdzie będzie można zaszczepić się 31.07 i 1.08?

Z jednodawkowych szczepionek skorzystają też osoby, które wybiorą się w sobotę do wrocławskiego zoo. SZCZEPCIObus w wrocławskim ogrodzie zoologicznym stanie od godziny 9:00 do 18:00 obok wybiegu pingwinów i surykatek.

SZCZEPCIObus stanie też w ten weekend pod wrocławskimi parafiami. W niedzielę, 1.08, pojazd znajdziemy godzinach 9:00 – 12:00 pod Parafią Rzymskokatolicką pw. św. Jadwigi Śląskiej we Wrocławiu-Leśnicy przy ul. Wolskiej 6, a w godzinach 12:30 – 16:00 przy Kościele pw. św. Andrzeja Boboli przy ulicy Koszalińskiej 15.

Autobus – mobilny punkt szczepień (tzw. SZCZEPCIObus), to wspólna akcja miasta Wrocław, MPK Wrocław i Wrocławskiego Centrum Rozwoju Społecznego. Partnerem medycznym akcji jest natomiast Dolnośląskie Centrum Chorób Serca im. prof. Zbigniewa Religi MEDINET. Autobus codziennie odwiedza inne osiedla miasta, zapewniając mieszkańcom ułatwiony dostęp do szczepień.

Ponad milion dawek szczepionki przeciwko COVID19 podano we Wrocławiu! 60% mieszkańców stolicy Dolnego Śląska jest już w pełni zaszczepionych, ale to wciąż zbyt mało by uchronić miasto przed konsekwencjami kolejnej fali zachorowań. Dlatego Wrocław rozpoczyna kolejną, specjalną akcję szczepień i nową kampanię edukacyjną #WrocławSięSzczepi.

Jak zaszczepić się w SZCZEPCIObusie?

Jeśli chcesz zaszczepić się jednodawkową szczepionką Johnson&Johnson w SZCZEPCIObusie musisz mieć skończone 18 lat i posiadać przy sobie dokument tożsamości (dowód osobisty czy paszport). Nie trzeba się nigdzie rejestrować, wystarczy że pojawisz się w jednym z dogodnych dla Ciebie punktów.

QUIZ. Wakacyjne hity książkowe. Wiesz kto jest ich autorem? 8/10 punktów to absolutne minimum!

Pytanie 1 z 10
Autorką serii książek o przygodach młodego czarodzieja, Harrego, jest: