Supermarket

i

Autor: pixabay.com Supermarket

Tu zrobisz zakupy

Wielka Sobota 2024. Do której godziny zrobimy zakupy przed Wielkanocą? Te sklepy we Wrocławiu będą otwarte

2024-03-29 15:15

Wielkanoc zbliża się nieubłaganie, a do nadchodzących świąt warto odpowiednio się przygotować. Szczególną uwagę należy zwrócić na zrobienie zakupów - w Wielką Sobotę polskie prawo ogranicza możliwość handlu, przez co sklepy otwarte będą tylko do określonej godziny. Biedronka, Lidl, Auchan, Kaufland, Aldi, Carrefour, Dino, Żabki - w jakich godzinach będą otwarte sklepy we Wrocławiu?

Wielka Sobota 2024. Czy będzie można zrobić zakupy?

Wielkanoc to rodzinny czas, który niemal zawsze chcemy spędzić z najbliższymi. Do takich rodzinnych zjazdów trzeba jednak uprzednio się przygotować, a co za tym idzie, wybrać się na zakupy. Choć wydawałoby się, że w sobotę poprzedzającą Wielką Noc największe sieci sklepów będą otwarte, aby przyciągnąć lubiących odkładać wszystko na ostatnią chwilę ludzi, to ich działania ograniczają przepisy.

Jak czytamy w art. 8, w Wigilię oraz "w sobotę bezpośrednio poprzedzającą pierwszy dzień Wielkiej Nocy" handel oraz wykonywanie czynności związanych z handlem, a także powierzanie pracownikowi lub zatrudnionemu wykonywania pracy w handlu oraz wykonywania czynności związanych z handlem są zakazane po godz. 14:00

Wielka Sobota 2024. Czy supermarkety we Wrocławiu będą otwarte? Lidl, Biedronka, Auchan, Kaufland, Carrefour, Dino, Aldi - godziny otwarcia

W sobotę, 30 marca, zrobienie zakupów w supermarketach będzie stanowiło pewne wyzwanie. Zgodnie z prawem, sklepy te nie mogą pracować już po godzinie 14:00. Co więcej, godzina 14:00 jest terminem, w którym pracownicy powinni być już puszczeni do domów - oznacza to, że większość dużych sklepów zamknie się najpewniej już o godz. 13:00. Dotyczy to takich supermarketów, jak np.:

  • Aldi
  • Auchan
  • Biedronka
  • Carrefour
  • Dino
  • Kaufland
  • Lidl
  • Netto

Jeśli planujecie wybrać się na zakupy w Wielką Sobotęto warto wcześniej zapoznać się z dokładnymi godzinami otwarcia poszczególnych sklepów, gdyż mogą się one nieznacznie różnić. Taką informację znajdziecie na drzwiach każdego ze sklepów.

Wielka Sobota 2024. Czy Żabki we Wrocławiu będą otwarte? W jakich godzinach?

Jeśli nie zdążycie zrobić zakupów przed zamknięciem supermarketów, to waszą ostatnią deską ratunku pozostaną Żabki i inne sklepy spożywcze. Jest jednak mały haczyk. Podobnie jak w przypadku większych sklepów, po godzinie 14:00 pracownicy nie powinni już pracować. Oznacza to więc, że dłużej otwarte pozostaną te Żabki i inne sklepy spożywcze, w których za ladą stanie właściciel. Dokładne informacje dotyczące godzin otwarcia warto sprawdzić na drzwiach sklepu lub w aplikacji. Warto pamiętać, że gdy zawiedzie już absolutnie wszystko, to ostatnią deską ratunku pozostaną stacje benzynowe. Wtedy trzeba jednak liczyć się z nieproporcjonalnie większym wydatkiem.

Od 5 pokoleń drapią pisanki wielkanocne

QUIZ PRL. Wielkanoc w Polsce Ludowej

Pytanie 1 z 15
W PRL-u Wielkanoc nazywana była:
QUIZ PRL. Wielkanoc w Polsce Ludowej