W te ciepłe miejsca polecisz jesienią i zimą z Wrocławia. Na liście Zanzibar, Wyspy Kanaryjskie

i

Autor: Materiały prasowe Lotnisko Wrocław

W te ciepłe miejsca polecisz jesienią i zimą z Wrocławia. Na liście Zanzibar, Wyspy Kanaryjskie

2022-09-30 9:37

Blisko 50 połączeń do najpopularniejszych miejsc w Europie i rozkładowa nowość, czyli Porto. 30 października w życie wchodzi nowy zimowy rozkład lotów z Portu Lotniczego Wrocław. Zanzibar, Cypr czy Wyspy Kanaryjskiej - zobaczcie poniżej dokąd można polecieć.

Sezon zimowy na wrocławskim lotnisku zapowiada się naprawdę ciekawie. Nowy rozkład lotów startuje 30 października, a pasażerowie będą mogli wybierać spośród 49 kierunków (39 kierunków niskokosztowych, 5 sieciowych i 5 czarterowych), w tym tych najpopularniejszych w południowej części Europy.

W nowym rozkładzie lotów pojawi się zapowiadana już nowość, czyli połączenie do Porto. Loty od 11 grudnia zrealizują linie Ryanair. Samoloty będą startować w niedziele i środy, a lot potrwa 3 godziny i 30 minut.

Zimowy rozkład lotów zachęca do planowania city breaków i wypoczynku w południowej części Europy. W nowej siatce lotów znalazły się popularne połączenia do Hiszpanii, Włoch czy na Maltę, a jesień i zima to czas beach breaków.

Na zimowy beach break można wybrać się np. do Palermo, Neapolu, Alicante, Barcelony, Malagi, Pafos, Larnaki czy na Maltę.

W nowym rozkładzie lotów wśród popularnych kierunków południowych znalazło się siedem włoskich (Bolonia, Mediolan, Palermo, Wenecja-Treviso, Rzym, Turyn i Mediolan), cztery hiszpańskie (Alicante, Malaga, Barcelona i Lanzarote), dwa cypryjskie (Larnaka i Pafos), jeden portugalski (Porto) i połączenie na Maltę. Do większości z tych miejsc przewoźnicy będą latali dwa, a nawet trzy razy w tygodniu.

Sezon zimowy to również lubiane czartery. Do rozkładu wróciło połączenie na Zanzibar, a w siatce lotów są również Wyspy Kanaryjskie - Fuerteventura, a także Egipt (Marsa Alam, Hurghada) i Turcja (Antalya). Dodatkowo jesienią i zimą część połączeń będzie realizowanych w formie czarter mix, co oznacza, że w samolotach przewoźników niskokosztowych będą mogli podróżować pasażerowie, którzy wykupili wycieczki w biurach podróży. Dotyczy to lotów na Lanzarote i Maltę, a także do Pafos, Larnaki, Malagi i na lotnisko Barcelona El Prat.

Policjanci szukali go przez miesiąc, a on maszerował 200 km w rodzinne strony