W takich warunkach trzymała swoje psy. Teraz grozi jej za to więzienie [FILM]

i

Autor: KPP w Jaworze

W takich warunkach trzymała swoje psy. Teraz grozi jej za to więzienie [FILM]

2023-02-15 9:17

Bestialskie traktowanie zwierząt polega nie tylko na fizycznym znęcaniu się nad nimi, ale objawia się również w niezapewnieniu im podstawowych warunków do życia. 46-latka z gminy Wądroże Wielkie była właścicielką dwóch całkowicie zaniedbane psów, które nie miały nawet dostępu do wody. Kobiecie grozi teraz do trzech lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Jawora wraz z Powiatowym Lekarzem Weterynarii i miejscowym Towarzystwem Opieki nad Zwierzętami odebrali właścicielce dwa psy i przekazali je do schroniska, gdzie udzielona im została fachowa opieka. Powodem były tragiczne warunki, w jakich 46-latka trzymała czworonogi. Kobieta już wkrótce odpowie za znęcanie się nad zwierzętami.

Wystraszone psy zamknięte bez wody i jedzenia

Krzywdzenie bezbronnych zwierząt to oznaka całkowitej bezduszności, a taką wykazała się pewna kobieta z gminy Wądroże Wielkie. Policjanci z Jawora dowiedzieli się, że 46-latka może trzymać dwa swoje psy w złych warunkach i postanowili udać się do miejsca jej zamieszkania, by to sprawdzić. Gdy tylko ujrzeli, gdzie znajdują się czworonogi, od razu zaczęli działać.

"Po wejściu na posesję oczom kryminalnych ukazał się okropny widok. Zobaczyli bowiem kojec wykonany z elementów metalowego ogrodzenia, wewnątrz którego panowały fatalne warunki. W pomieszczeniu czuć było odór, na ziemi zalegały odchody, a w małej drewnianej budzie znajdowały się dwa wystraszone psiaki. Kojec nie był ocieplony, w środku było ciemno, a zwierzęta nie miały zapewnionej wody ani pożywienia" - czytamy na stronie dolnośląskiej policji.

Za znęcanie się nad zwierzętami grożą poważne kary

Na miejsce zdarzenia wezwano Powiatowego Lekarza Weterynarii oraz przedstawiciela jaworskiego Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami. Już tego samego dnia udało się uzyskać decyzję wójta o czasowym odebraniu zwierząt właścicielce. Czworonogami zajmuje się teraz Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami. Właścicielka czworonogów usłyszy teraz zarzut znęcania się nad swoimi psami. Grozi jej kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Policja apeluje - nie bądźmy obojętni na szkodę zwierząt

Psy, koty i wszelkie inne gatunki zwierząt są często bezbronne wobec krzywd, jakie może wyrządzić im człowiek. Policjanci apelują do osób posiadających zwierzęta o przestrzeganie obowiązujących przepisów oraz o troskę i opiekę nad nimi. Funkcjonariusze apelują również o to, aby nie być obojętnym na krzywdę zwierząt i o każdej niepokojącej sytuacji natychmiast informować odpowiednie służby.