Upał

i

Autor: geralt/Pixabay/cc0 W upalne dni warto unikać słońca i dbać o nawodnienie

Uwaga na UPAŁY! Ostrzeżenie IMGW dla Wrocławia

2021-06-17 13:39

Nadchodzą niezwykle ciepłe dni we Wrocławiu i innych miejscach województwa dolnośląskiego. W związku z tym, IMGW wydał pierwsze ostrzeżenie 2. stopnia zagrożenia. Gorąco ma być do 21 czerwca. Termometry wskażą ponad 30 stopni Celsjusza.

To już pewne. Zapowiadane już od kilku dni upały niedługo pojawią się w większej części Polski. Ciepło jest już teraz - temperatura we Wrocławiu od 16 czerwca wynosi 28 stopni C., odczuwalna - znacznie wyższa. A będzie jeszcze cieplej. 

Ostrzeżenie IMGW dla Wrocławia. Gorące noce i dni 

IMGW-PIB Biuro Prognoz Meteorologicznych wydało ostrzeżenie 2. stopnia, które obowiązuje od godz. 13.00 w czwartek, 17 czerwca, do godz. 20.00 w poniedziałek, 21 czerwca. Prognozowana temperatura maksymalna w dzień od 30°C do 34°C, temperatura minimalna w nocy od 14°C do 20°C.

Ostrzeżenie dotyczy całego Dolnego Śląska, województwa lubuskiego, części wielkopolskiego czy części opolskiego.

Warto pamiętać, aby w upalne dni mieć przy sobie butelkę wody i stosować filtry. Jeżeli nie musimy nigdzie wychodzić - zostańmy w domu.  Nigdy nie zostawiajmy w samochodzie bez opieki dzieci i zwierząt. Temperatura w zamkniętym pojeździe może osiągać nawet 50-60°C.

Po 21 czerwca meteorolodzy zapowiadają lekkie ochłodzenie we Wrocławiu. Prognoza pogody mówi o temperaturze rzędu 27-28 st. C. Mogą się tez pojawić opady deszczu i gwałtowne burze. 

Raport z Anteny 17.06
Sonda
Euro 2021 - czy Polska wyjdzie z grupy?