Ukrainiec niósł swojego chorego psa na plecach 15 km do polskiej granicy! Ta historia porusza do łez [ZDJĘCIA]

i

Autor: PAP/ sceen Medical Poland Facebook Ukrainiec niósł swojego chorego psa na plecach 15 km do polskiej granicy! Ta historia porusza do łez [ZDJĘCIA]

Ukrainiec niósł swojego chorego psa na plecach 15 km do polskiej granicy! Ta historia porusza do łez [ZDJĘCIA]

2022-03-11 10:52

Wojna w Ukrainie to konflikt, który wciąż przybiera na sile. Bombardowane są miasta, a zwykli obywatele szukają schronienia, zarówno w Polsce, jak i w pobliskich schronach w swoim kraju. Każdy człowiek, rodzina czy zwierzę to osobna historia. Jedna z nich znalazła swoje szczęśliwe zakończenie w Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu.

Według najnowszych danych Straży Granicznej już ponad 1,5 miliona uchodźców z Ukrainy przekroczyło polską granicę. I to nie jest koniec. Każda osoba opuszczająca pogrążony wojną kraj to osobna historia. Wiele z nich pojawiło się już w internecie. Większość z nich chwyta za serce. Każdy szuka teraz miejsca, w którym przeczeka ten najgorszy moment i chociaż przez chwilę poczuje się bezpieczny. Widok spadających bomb nieopodal domu to traumatyczne przeżycie. Nie każdy też zawsze chce o nim opowiadać i pamiętać.

W Polsce oddolne inicjatywy pomagania Ukraińcom to obraz niesamowity, który wyraźnie pokazuje, że każdy z nas nawet przynosząc zwykły śpiwór w miejsce zbiorki, chce okazać swoje serce i się przydać. Przyłączają się do tego stowarzyszenia, prężenie działające firmy, samorządy. Pojawiają się też nierzadko łzy i wzruszenie - zarówno u Polaków, jak i uchodźców.

W czwartek internet obiegło zdjęcie, które przedstawia Ukraińca niosącego na plecach starego psa. Szedł z nim 15 km, aż dotarł do polskiej granicy. Wszystko dlatego, aby znaleźć schronienie - zarówno dla siebie, jak i swojego pupila. Nie wyobrażał sobie, że może go zostawić.

Poinformowali o tym w mediach społecznościowych członkowie organizacji Medical Poland.

,,Kiedy zobaczyliśmy tego człowieka z psem, musieliśmy po prostu mu pomóc.Zabezpieczyliśmy dla pana nocleg i jedzenie, a pies został przetransportowany do Uniwersytetu Przyrodniczego, aby otrzymać pełną opiekę medyczną przez niesamowitych lekarzy weterynarii we Wrocławiu” - poinformowali przedstawiciele Medical Poland.

Wsparcia udzielił również zaprzyjaźniony sklep zoologiczny.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl!