Niech pozostaną dzikie! Rusza kolejna edycja Wild Run

i

Autor: mat.pras

Trwa V edycja biegu charytatywnego WILD RUN 2021. Dla uczestników ruszył konkurs #WILDRUN2021

2021-11-03 13:43

Trwa V edycja biegu charytatywnego WILD RUN. Zapisy trwają do 2. grudnia br. Środki zebrane podczas biegu przeznaczone zostaną w tym roku na dzikie zwierzęta, które cierpią na skutek kłusownictwa i nielegalnego handlu. Dodatkowo, organizatorzy wydarzenia przygotowali dla uczestników biegu specjalny konkurs. Sprawdźcie poniżej.

Dziki bieg dla dzikich zwierząt

Ideą „Wild run” jest realna pomoc dzikim zwierzętom w środowisku naturalnym. Do tej pory środki zebrane dzięki biegowi pomogły m.in. manatom w Senegalu, okapi w Demokratycznej Republice Kongo, pingwinom przylądkowym w Republice Południowej Afryki, oryksom szablorogim w Tunezji, niedźwiedziom himalajskim w Laosie i Wietnamie, gibonom białopoliczkowym w Laosie, panterom mglistym na Borneo, świnkom wisajskim na Filipinach, łuskowcom, a także rodzimym wilkom, rysiom, żubrom i żółwiom błotnym. Tegoroczny bieg poświęcony jest pomocy zwierzętom z Afryki i Azji, które padły ofiarami kłusownictwa i nielegalnego handlu. Są wśród nich wspomniane już lemury katta, fenki, żółwie promieniste, ale również orangutany borneańskie, lori kukang, łaskunki jawajskie, żółwie pustynne, filipińskie żółwie leśne i łuskowce.

W tym roku, podobnie jak w poprzednim, bieg odbędzie się w formie wirtualnej.

- Przyznam, że trochę baliśmy się w zeszłym roku edycji wirtualnej, ale niepotrzebnie. Wzięło w niej udział 1.000 osób z całej Polski, a także Hiszpanii, Francji, Anglii, Niemiec, Irlandii, Węgier, Holandii, Norwegii, Chorwacji, Belgii, Czech i USA. Dużą grupę stanowili wśród nich biegacze i spacerowicze z psami. Poza tym dołączyli przedstawiciele organizacji, które wspieraliśmy, m.in. Kukang na Sumatrze, Green Viet w Wietnamie czy Talarak na Filipinach. Podkreślali, że dla nich ten bieg to dowód, że świat o nich nie zapomniał przez pandemię, a wspólne bieganie zjednoczyło i podniosło na duchu ich pracowników oraz sympatyków – mówi Anna Mękarska, prezes Fundacji Dodo.

Jak wziąć udział w biegu Wild Run?

Aby wziąć udział w biegu należy zarejestrować się online na stronie www.wildrun.eu, przebiec wybrany dystans rejestrując wynik w jednej z aplikacji do pomiaru czasu i wczytać w portalu datasport lub przesłać mailem organizatorom. Należy zrobić to w terminie między 7 października, a 2 grudnia 2021 r.

- W biegu może wziąć udział dosłownie każdy. Liczba miejsc uczestników jest w zasadzie nieograniczona. Pogodę mogą wybrać, bo termin biegu wybierają sami. Kondycja również jest na dalszym planie, bo do dyspozycji biegaczy są trzy dystanse – 1, 5 i 10 km, choć namawiam do trenowania i próby uzyskania najlepszych wyników – mówi Jacek Urbanowicz ze Stowarzyszenia Pro-run Wrocław.

Biec można w pojedynkę lub w grupie. Klasyfikacja obejmuje po 11 grup wiekowych dla obu płci – od 0 do powyżej 70 lat. Każdy z zarejestrowanych uczestników biegu otrzyma podstawowy pakiet startowy, który zawiera drukowany numer startowy, medal biegu, dyplom elektroniczny oraz elektroniczny numer startowy.

Dodatkowo pierwszych 1.000 osób otrzyma ekologiczną torbę bawełnianą z wizerunkiem jednego ze zwierzęcych bohaterów biegu. Organizatorzy namawiają do wyboru rozszerzonego pakietu, w którym znajdują się dodatkowo koszulki w trzech wariantach do wyboru – z wizerunkiem lemura katta, żółwia promienistego i fenka oraz chusta typu komin.

ESKA XD #033 - FORMA NA KONCERTY, NAJDŁUŻSZE SERIALE, MMA VIP 3

Dodatkowy konkurs organizatorów wydarzenia - #WILDRUN2021

Na Facebooku i Instagramie organizatorów V - tej już edycji wydarzenia ruszył konkurs „Wildrun 2021” dla uczestników biegu. Do wygrania jest 5 podwójnych wejściówek do ZOO Wrocław oraz 5 zestawów zabawek dla kotów z wełny owczej wykonanych przez miejscową ludność w górach Mongolii. Jakie są zasady? Aby wziąć udział w konkursie należy zrobić zdjęcie w trakcie biegu WILD RUN i opublikować na swojej tablicy na Facebooku - post musi być publiczny - lub Instagramie z hashtagiem #WILDRUN2021.

Zdjęcia można publikować do 31.12.2021 r.

Spośród wszystkich zdjęć komisja wybierze 5 najlepszych i nagrodzi.

Nagrody ufundowała Fundacja Dodo.

Regulamin konkursu można znaleźć tutaj: https://bit.ly/3GMvDGY

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl!