Tramwaje tańsze niż zakładano! MPK otwiera oferty na zakup nowego taboru

i

Autor: Jakub "Flyz1" Maciejewski/GNU FREE/ wikimedia.org Tramwaje tańsze niż zakładano! MPK otwiera oferty na zakup nowego taboru

Tramwaje tańsze niż zakładano! MPK otwiera oferty na zakup nowego taboru

2020-06-25 19:13

Tramwaje tańsze niż zakładało MPK. Miejski przewoźnik otworzył oferty w przetargu na zakup kolejnych 25 pojazdów. MPK Wrocław zarezerwował ponad 240 milionów złotych. Ostatecznie oferty wpłynęły dwie i obie tańsze.

Na zakup 25 pojazdów MPK Wrocław zarezerwowało ponad 240 milionów złotych. Ostatecznie oferty wpłynęły dwie. Poznański producent MODERTRANS, produkujący tramwaje z serii Gamma zaoferował swoje wozy za nieco ponad 204 miliony złotych. Z kolei bydgoska PESA, której Twisty jeżdżą już po wrocławskich torach, wyceniła swoje pojazdy na prawie 217 milionów złotych.

- W tej chwili szczegółowo analizujemy oferty, które napłyneły do wrocławskiego MPK. Oprócz kryteriów ceny, także ważne będą te techniczne - komentuje Krzysztof Balawejder, prezes Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego we Wrocławiu.

Jakie warunki muszą spełnić?

Muszą być w całości niskopodłogowe, długość to maksymalnie 32 m. szerokość 2.4 m. Tramwaj musi być co najmniej trójczłonowy, mieć maksymalnie 4 wózki w tym co najmniej dwa wózki skrętne. Pojazdy będą klimatyzowane i mają pomieścić min. 200 osób, w tym co najmniej 40 na miejscach siedzących. W przedniej części wagonu musi znajdować się wolna powierzchnia przeznaczona na wózek dla osób niepełnosprawnych i wózek dziecięcy. Przy niej znajdować ma się ręcznie rozkładana rampa.

Ostatecznie już w czasie wakacji powinniśmy dowiedzieć się, która z firm wygrała wyścig o wrocławski kontrakt. Przetarg zakłada też opcje ewentualnego, późniejszego dokupienia kolejnych 21 pojazdów.

Uwielbiasz fast foody? Przekonajmy się! Dopasuj ich nazwy do zdjęcia [QUIZ]

Pytanie 1 z 15
Fast food z obrazka to:
Uwielbiasz fast foody? Przekonajmy się! Dopasuj ich nazwy do zdjęcia
Jak uchronić przed kleszczami siebie i swojego psa?