Tragedia w Książańskim Parku Krajobrazowym. 84-letni mężczyzna znaleziony martwy

i

Autor: KMP w Wałbrzychu

Tragedia w Książańskim Parku Krajobrazowym. 84-letni mężczyzna znaleziony martwy

2023-01-03 14:30

Poszukiwania 84-latka, który pierwszego stycznia tego roku zaginął na terenie Książańskiego Parku Krajobrazowego zostały zakończone. Niestety, mężczyzna nie żyje. Został odnaleziony w jednym z potoków na granicy Wałbrzycha ze Świebodzicami.

84-letni obywatel Niemiec do Zamku Książ przyjechał z Wrocławia wraz z wycieczką. W godzinach popołudniowych odłączył się od grupy turystów. Ci po pewnym czasie poszukiwań mężczyzny na własną rękę, ostatecznie informację o zdarzeniu zgłosili policji. Niestety nie byli w stanie powiedzieć kiedy i gdzie dokładnie mężczyzna zaginął. 

W akcji poszukiwawczej udział wzięło łącznie ponad 100 funkcjonariuszy Policji, wałbrzyskich strażaków PSP i OSP - z psami służbowymi oraz goprowców z Grupy Sudeckiej. Wykorzystany do działań został także helikopter policyjny z kamerą termowizyjną. Sprawdzono między innymi pobliskie szpitale, monitoring miejski i skontaktowali się z korporacjami taksówkarskimi.

Poszukiwania zakończyły się dzisiejszego poranka, kiedy policjanci otrzymali informację o odnalezieniu zwłok 84-latka w jednym z potoków znajdujących się na granicy Wałbrzycha i Świebodzic. Obecnie prowadzone są działania mające na ustalenie okoliczności śmierci mężczyzny.

Źródło: KMP w Wałbrzychu