Dolny Śląsk

TOP 10 najbardziej zaludnionych powiatów na Dolnym Śląsku. Tu najczęściej kogoś spotkasz

2024-02-27 12:58

Sprawdziliśmy, w których powiatach w województwie dolnośląskim mieszka najwięcej ludzi. Dane statystyczne nie pozostawiają żadnych wątpliwości kto jest liderem. Zobaczcie, gdzie na Dolnym Śląsku mieszka najwięcej osób. Te powiaty są najbardziej zaludnione!

Główny Urząd Statystyczny podaje, że w województwie dolnośląskim mieszka niespełna 3 miliony osób (stan na 31 grudnia 2022 roku). To 7,6 % ogólnej liczby ludności kraju. Według danych ponad połowę ludności na Dolnym Śląsku, a dokładnie 51,9 %, stanowiły kobiety. Region składa się 26 powiatów oraz 4 miast na prawach powiatu: Wrocław, Wałbrzych, Legnica, Jelenia Góra.

Z danych GUS wynika, że zaludnienie Polski się zmniejsza. W przypadku województwa dolnośląskiego są tu „zarówno powiaty zaludniające się (skoncentrowane głównie wokół Wrocławia), jak i wyludniające się (położone peryferyjnie w południowej i zachodniej części województwa).”. Największy spadek liczby ludności notowany był w ostatnich latach w Wałbrzychu i w powiatach: ząbkowickim kamiennogórskim i górowskim oraz w kłodzkim. Zastanawiacie się, które powiaty są najbardziej zaludnione na Dolnym Śląsku? Mamy dla was odpowiedź.

Najbardziej zaludnione dolnośląskie powiaty. Tu mieszka najwięcej ludzi

W galerii przygotowaliśmy listę 10 najbardziej zaludnionych powiatów w województwie dolnośląskim. Sprawdźcie dokładne liczby mieszkańców. Dane przygotowane zostały przez Głóny Urząd Statystyczny z dnia 31 grudnia 2022 roku i opracowane na stronie polskawliczbach.pl

TOP 10 najbardziej zaludnionych powiatów na Dolnym Śląsku. Tu najczęściej kogoś spotkasz