Święta

To najbardziej świąteczny dom na Dolnym Śląsku. Wszyscy chcą go zobaczyć

2023-12-25 9:56

Jest na Dolnym Śląsku miejscowość, w której co roku w okresie świąteczno-noworocznym możemy zobaczyć wyjątkowe iluminacje. To Światełkowe Królestwo w Trzebnicach (powiat polkowicki), które stało się zimową wizytówką Dolnego Śląska. W tym roku ponownie można podziwiać najbardziej oświetlony budynek, który przypomina dom filmowej rodziny Griswoldów.

Magię świąt można poczuć w dolnośląskiej miejscowości Trzebnice w gminie Chocianów. Grzegorz Petryk, mieszkaniec wsi, po raz kolejny wspólnie z rodziną otworzył tam Światełkowe Królestwo. Swoją posesję zamienił w magiczną iluminację, która przyciąga mieszkańców regionu i turystów. Dom, który mieści się w Trzebnicach 5 zachwyca tysiącami lampek, są świetlne postaci, a także pięknie udekorowane alejki, po których można spacerować i podziwiać kolorowe ozdoby. Jest też wyświetlany słynny świąteczny film „Kevin sam w domu”. To wszystko co roku przyciąga tłumy do Trzebnic. Przyjeżdżają tu mieszkańcy regionu, ale i turyści z Polski.

Najpiękniej oświetlony dom na Dolnym Śląsku. Tu można poczuć magię świąt!

Mieszkaniec Trzebnic dekoruje dom wspólnie z rodziną już od 30 lat. Posiadłość jest wyjątkowa w swoim rodzaju. Świątecznie udekorowana posesja to jedna z atrakcji regionu w czasie Bożego Narodzenia i Nowego Roku.

- Do oświetlenia domu wykorzystaliśmy około 170 tysięcy światełek, a samo dekorowanie rozpoczęliśmy już 3 października. Wszystko po to, żeby zdążyć na 24 grudnia. W ogrodzie zobaczymy m.in. sanie z reniferami, pompowanego Mikołaja, bałwany, jest też fotel z misiem do zdjęć i wielki napis Merry Christmas – wylicza nam pan Grzegorz Petryk i dodaje, że w ten sposób chce rozświetlić gminę Chocianów.

Na terenie Światełkowego Królestwa są też małe sanie dla dzieci oraz duże dla dorosłych. Jest też świąteczny tunel, w którym świeci około 3 tysiące ledowych lampek. Łącznie obok domu udekorowano dwa ogrody. Ozdoby były zamawiane z różnych miejsc, niektóre dotarły nawet z Anglii. To idealne miejsce do zrobienia prawdziwie świątecznych zdjęć.

- Zapraszamy do nas wszystkich, którzy czekali na wyjątkową świąteczną atmosferę. Dzieci, dorosłych, niepełnosprawnych. Tu jest naprawdę wspaniały klimat – zachęca mieszkaniec Trzebnic.

Światełkowe Królestwo można oglądać od 24 grudnia codziennie w godzinach od 16:00 do 22:00. Świetlne ozdoby będą dostępne najprawdopodobniej do około 6 stycznia. Więcej informacji można znaleźć na facebookowej stronie. Z Legnicy do bajkowego królestwa dojedziemy w mniej więcej pół godziny, z Lubina w 20 minut, z Głogowa w około 40 minut, a z Wrocławia w około 1 godzinę i 20 minut.

To najbardziej świąteczny dom na Dolnym Śląsku. Wszyscy chcą go zobaczyć

Listen on Spreaker.