Tak się ubrali na Śnieżkę! Królują adidasy, śniegowce, jesienne kurtki i krótkie spodenki [NAGRANIE]

i

Autor: Aleksandra Fedorczuk/ screen: TikTok

Tak się ubrali na Śnieżkę! Królują adidasy, śniegowce, jesienne kurtki i krótkie spodenki [NAGRANIE]

2023-01-10 11:04

Śnieżka - najwyższa góra Karkonoszy i jednocześnie najbardziej popularna wśród turystów. Niestety, jak się okazuje, wiele osób bezmyślnie traktuje szlak, który trzeba pokonać, aby wejść na sam szczyt. Warunki w zimie potrafią być zdecydowanie bardziej niebezpieczne. Do sieci trafiło nagranie ze Śnieżki na którym widać, jak schodzący z niej są ubrani. Królują adidasy, śniegowce, jesienne kurtki. Spotkać też można morsów.

Apele Karkonoskiego Parku Narodowego i GOPR nadal pozostają niezauważone. Nie pomagają informacje, które wskazują, że odpowiedni sprzęt w góry zimą to jedna z najważniejszych rzeczy podczas wyprawy. Wprawdzie każdy odpowiada za siebie, ale adidasy, śniegowce i dżinsy to nie jest odpowiedni strój na wyprawę na szlak w zimie. Aktualnie w Karkonoszach jest sporo śniegu. Oprócz tego, można spotkać się naprawdę z silnym wiatrem, chociażby na Śnieżnych Kotłach czy właśnie na Śnieżce. Nie przeszkadza to jednak śmiałkom, którzy także tam sobie wędrują, np. w samych krótkich spodenkach.

Poszli na Śnieżkę w adidasach, śniegowcach i nie mogli zejść. Pojawili się także miłośnicy morsowania

Wszystkie powyższe prośby nie przeszkadzały jednak niektórym turystom, którzy postanowili wejść na Śnieżkę. Do sieci trafiło nagranie, które ma zaledwie 30 sekund, a znajduje się na nim sporo osób, które nie są odpowiednio przygotowane do takiej wyprawy. Widzimy adidasy, śniegowce, nieodpowiednie kurtki, workoplecaki. Zaśnieżona trasa zdecydowanie nie sprzyja wędrującym. Wielu z nich się ślizga i walczy o przetrwanie. Pojawiają się także tacy, którym może grozić odmrożenie - mają bowiem tylko krótkie spodenki i bieliznę. Cieszyć może wyłącznie fakt, że w niektórych momentach tego filmiku można zobaczyć turystów z raczkami na odpowiednich górskich butach i z kijkami trekkingowymi.

Pod filmikiem nie zabrakło komentarzy internautów.

"Chodzę po górach od kilku lat i to się nie zmienia mimo apeli",

"Klasycznie. Rok temu bylem gdzieś tez w tym okresie to dziewucha w koturnach schodziła a raczej walczyła o życie",

"Aż strach patrzeć" - czytamy.

Jak się ubrać w góry w zimie?

Warto pamiętać, że w górach, gdy jest dużo śniegu, trzeba być odpowiednio ubranym. Mowa tutaj o butach górskich, ciepłych spodniach, odpowiedniej kurtce, czapce, rękawiczkach i kominie. Ważnym elementem są też raczki, dodatkowo można zaopatrzyć się w kijki trekkingowe czy odzież i bieliznę termoaktywną. Torebka, adidasy, śniegowce czy dżinsy to niekoniecznie dobry pomysł. Każde poślizgnięcie może skończyć się poważnym urazem bądź złamaniem.