Powódź 2024

Sprzątają kolejny dzień po powodzi. Europoseł z Kłodzka daje rady władzom miasta!

Czwartek, 19 września, to czwarty dzień sprzątania po powodzi w Kłodzku. Mieszkańcy, władze miasta i wielu innych ludzi dobrego serca starają się przywrócić miasto do normalności. Europoseł i prezydent Wrocławia z czasów powodzi tysiąclecia radzi władzom Kłodzka, co zrobić by miasto szybko otrząsnęło się po kolejnej wielkiej wodzie, która przeszła przez to miasto.

Kłodzko kolejny dzień sprząta po powodzi!

Czwartek, 19 września to kolejny dzień, w którym trwa sprzątanie po ogromnej fali powodziowej, która dotknęła Kłodzko. Powoli przywracane są funkcje miasta, choć jest jeszcze bardzo wiele do zrobienia. Kolejne organizacje, czy samorządy, w których nie było powodzi pomagają finansowo miastu. Będą to między innymi Sejmik Województwa Zachodniopomorskiego, czy Miasto Stołeczne Warszawa.

Były prezydent Wrocławia radzi władzom Kłodzka

Jedną z osób, która nie miała łatwo, jako polityk po powodzi tysiąclecia z 1997 roku był bez wątpienia Bogdan Zdrojewski. Dzisiejszy europoseł był prezydentem Wrocławia 27 lat temu i zmagał się ze stratami po wielkiej wodzie w stolicy Dolnego Śląska. Teraz radzi władzom Kłodzka, jak powinni działać po kolejnej, po 1997 roku tragedii jaka dotknęła to miasto.

Co powinny zrobić władze Kłodzka?

Europoseł Zdrojewski oprócz funkcji byłego włodarza Wrocławia jest także z pochodzenia kłodzczaninem. Stąd doskonale wie, jak Kłodzko radziło sobie po powodzi z końca XX wieku. Stąd jego porada dla władz miasta - Dziś przesłanie dla Kłodzka jest niezwykle proste. Oni nie mogą się odbudowywać tak długo, jak to było poprzednio. Ta odbudowa musi się odbywać w dwóch etapach. Po pierwsze - do zimy, aby mrozy nie powiększyły skali szkód, no i przez cały przyszły rok z pomocą środków europejskich - mówił dla Polskiej Agencji Prasowej Bogdan Zdrojewski.

Mieszkańców Kłodzka trzeba podnieść na duchu!

Widok zalanego po raz drugi na przestrzeni ostatnich 30 lat może przyprawić, zwłaszcza starszych mieszkańców o negatywne myśli. Stąd też europoseł z Kłodzka dodaje: - Pierwsza rzecz to kondycja społeczna. Ona przesądzi o tym, czy to będzie katastrofa na lata, czy to będzie tylko określony, zamknięty czas. Ważne, żeby zbudować nadzieję - mówił dla PAP europoseł Zdrojewski. Zaznacza, by jak najszybciej uruchomić kolejne elementy działające na rzecz funkcjonowania miasta: otworzyć szkoły, przedszkola, wznowić ruch komunikacji miejskiej, starać się oświetlić nocą miasto, oraz pomóc ruszyć z usługami.

Zobaczcie, jak kolejny dzień sprzątane jest Kłodzko po powodzi!