Setki wróbli spadły z nieba na cmentarz. Sceny jak z horroru! [FILM]

i

Autor: Canva.com Setki wróbli spadły z nieba na cmentarz. Sceny jak z horroru! [FILM]

Setki wróbli spadły z nieba na cmentarz. Sceny jak z horroru! [FILM]

2021-09-14 9:12

Parę dni temu w sieci pojawiło się nagranie, na którym widać setki martwych wróbli. Znalazły się one na cmentarzu na wyspie Bali. Część ptaków walczyła o życie do ostatniej chwili. Co było przyczyną tego nietypowego zjawiska? Odpowiedzi szukają naukowcy.

Do zdarzenia doszło na cmentarzu w Indonezji na wyspie Bali. Na ziemi leżały martwe wróble. Zostały nagrane przez jednego z okolicznych mieszkańców, a następnie umieszczone w mediach społecznościowych. Film wzbudza strach, a wydarzenie przypomina scenę z horroru! Dlaczego doszło do śmierci wróbli? Spekuluje się, że mogły przyczynić się do tego warunki atmosferyczne. Wyspa bowiem zmaga się z silnym wiatrem i intensywnymi opadami deszczu. Po kilku dniach sprawą zainteresowali się naukowcy, którzy mają swoją teorię na ten temat. 

Rzecznik Indonezyjskiego Centrum Ochrony Zasobów Naturalnych stwierdził, że taki incydent miał miejsce w regionie po raz pierwszy. Co więcej, pracownicy tej Instytucji prowadzący badania naukowe przedstawili inną hipotezę, według której, to człowiek przyczynił się do śmierci wróbli. Ptaki mianowicie mogły się zatruć pestycydami, używanymi przez mieszkańców wyspy. Za cel prawdopodobnie obrały pola ryżu, które niedawno zostały opryskane.  

Raport z Anteny 13.09