Prywatyzacja Śląska Wrocław to niekończąca się opowieść
Miasto ponownie zaprasza wszystkich zainteresowanych inwestorów do przystąpienia do negocjacji w sprawie zakupu akcji Śląska Wrocław. Temat prywatyzacji WKS-u cyklicznie powraca i spędza kibicom sen z powiek. Sympatycy klubu na przestrzeni lat stracili nadzieję na skuteczne uwolnienie Śląska spod rąk miasta - za każdym razem, gdy wydaje się, że sfinalizowanie transakcji jest już blisko, coś wysypuje się nagle na ostatniej prostej.
Momentami odnieść można wrażenie, że Wrocław klubu sprzedać tak naprawdę nie chce, a jako argument za taką tezą kibice stawiają ostatnie negocjacje z firmą Westminster. Na przestrzeni roku miasto zmieniło jednak wycenę Śląska z pierwotnych ok. 8,5 mln, na aż 55 mln zł, co skutecznie odstraszyło inwestora. Oczywiście, wzrost ceny był w tym przypadku uzasadniony wicemistrzostwem Polski, co wyraźnie zwiększyło wartość klubu, natomiast można zastanawiać się, czy jego cena, mając na uwadze zawirowania przed sezonem 2023/2024, powinna być aż tak wysoka.
Pastwienie się nad przeszłością w tym przypadku sensu już jednak nie ma, a skupić należy się na kolejnych próbach prywatyzacji Śląska Wrocław. Miasto po raz kolejny zaprasza bowiem potencjalnych inwestorów do negocjacji. Jakie warunki trzeba spełnić?
- Do 13 października należy wpłacić wadium w wysokości 80 tys. zł.
- Do 14 października złożyć wniosek wraz z opisem swojej działalności, wskazaniem źródła finansowania, wykazem doświadczenia w prowadzeniu klubów sportowych, a także propozycją ceny za akcję (minimalnie 372,91 zł).
Inwestor, który przystąpi do przetargu, może kupić od 5 do 90 proc. akcji imiennych. Oferty inwestorów zostaną oczywiście odpowiednio prześwietlone, a także sprawdzone pod kątem formalnym i merytorycznym. Do 8 listopada zapadnie decyzja w sprawie ewentualnego zaproszenia do dalszych negocjacji. Podejmował będzie ją zespół negocjacyjny w składzie:
- Jakub Mazur (przewodniczący zespołu),
- Wojciech Adamski,
- Piotr Mazur,
- Włodzimierz Patalas,
- Damian Żołędziewski,
- Maria Michułka,
Zespół powoła również anonimowego doradcę prywatyzacyjnego.