Radosław Ratajszczak podczas pracy w ZOO we Wrocławiu przeprowadził koło 240 inwestycji, remontów i innych istotnych zmian, w tym projekt, który jest wizytówką miasta i ukoronowaniem jego kariery w roli gospodarza wrocławskiego zoo czyli Afrykarium.
Wrocławskie zoo jest jednym z najchętniej odwiedzanych atrakcji nie tylko w kraju, ale i Europie. Na dzień dzisiejszy pojawia się tutaj 1,6 - 1,8 mln. gości rocznie. Ratajszczak podkreśla także, że udało mu się zapoczątkować i wprowadzić wrocławski ogród zoologiczny do czołówki najlepszych w Europie i na świecie.
"Jako Wrocław mamy niepodważalny wkład w ratowanie ginących gatunków. Zoo to coś więcej, niż miejsce rozrywki i znakomita destynacja turystyczna. To to przede wszystkim bank genów, dzięki którym być może uda się ocalić wiele z zagrożonych gatunków" - czytamy w oświadczeniu.
Prezes będzie kontynuował pracę dla ochrony najbardziej zagrożonych gatunków małp na świecie. Przyjął stanowisko dyrektora Programu Ochrony Naczelnych w Wietnamie. Projekt ten rozpoczął już w roku 1987.