góry Dolny Śląsk

i

Autor: Pixabuy

Dolny Śląsk perłą turystyki! Najważniejsze atrakcje

2020-03-03 11:44

Przyjeżdżają by wypoczywać, zwiedzać zabytki i uprawiać hobby. Prawie 18 tys. turystów odwiedziło Dolny Śląsk w 2019 r. - tak wynika z badań zleconych przez Urząd Marszałkowski we Wrocławiu. Głównie gościmy swoich rodaków, ale coraz więcej turystów przylatuje z USA, nie zmniejsza się też liczba odwiedzin sąsiadów z Niemiec.

Z badań zleconych przez Urząd Marszałkowski wynika, że turyści cenią sobie przede wszystkim Sudety, góry Izerskie, Halę Stulecia, Zamek Książ i Kościół Pokoju. W kategorii turysta jednodniowy Dolny Śląsk ma najlepsze wyniki w skali kraju:

- Chodzi o walory rozrywkowe, ale też o wypoczynek, badani wymieniają piesze wycieczki, zabytki, korzystanie z natury i kultury- mówi Paulina Niedopytalska z zespołu badawczego. Turyści często wymieniają hobby jako powód odwiedzin, co jest dobrym zwiastunem dla Michała Bobowca z zarządu województwa.

- Chciałbym, aby Dolny Śląsk był rowerową stolica Polski. To jest teraz bardzo popularne, a tak się składa, że my mamy i tereny płaskie, i lekko górzyste i trudne - mówi Michał Bobowiec.

Turyści, którzy na Dolnym Śląsku decydują się na dwa do pięciu noclegów wydają średnio 1500 zł. Liczba turystów w województwie wzrosła o 8 procent.

Co przyciąga turystów na Dolny Śląsk?

  • Zamek Książ
  • Kościół Pokoju
  • Hala Stulecia

Posłuchaj więcej na temat ruchu turystycznego na Dolnym sląsku:
ESKA Top 5 odc. 110