Postrzelił z wiatrówki 3-miesięcznego szczeniaczka. Potem go skatował

i

Autor: screen/ Instagram DIOZ

Postrzelił z wiatrówki 3-miesięcznego szczeniaczka. Potem go skatował

2022-07-26 10:45

Media społecznościowe obiegło nagranie Dolnośląskiego Inspektoratu Ochrony Zwierząt z dramatycznej interwencji u pewnego 62-latka. Mężczyzna postrzelił szczeniaka z wiatrówki, a następnie go pobił. W momencie przybycia na miejsce inspektorów, był kompletnie pijany.

Do dramatycznych scen doszło w niedzielę około godz. 15 na jednej z posesji na Dolnym Śląsku. Zaniepokojone kobiety mieszkające nieopodal słyszące skomlenie szczeniaka zawiadomiły Dolnośląski Inspektorat Ochrony Zwierząt. Jak się później okazało, całkiem słusznie, bowiem 62-latek miał postrzelić swojego psa z wiatrówki. Następnie dotkliwie go pobił.

"Pan był w trakcie melanżu. Było jeszcze pół wódki i popitka. Pan za bardzo nie wiedział o co chodzi, ale o godz. 15, kiedy doszło do ataku, doskonale zdawał sobie sprawę z tego, że katuje swojego psa" – czytamy wypowiedź w mediach społecznościowych jednego z inspektorów.

Na filmie opublikowanym na Instagramie przez DIOZ widzimy podwórko jednego z mieszkań na którym panują tragiczne warunki. Pies najprawdopodobniej nie mieszkał w domu, nie miał też swojej budy. Gdy przyjechali inspektorzy był nieufny i przestraszony, co ewidentnie wskazywało na to, że bał się swojego oprawcy. Miał sparaliżowane tylne łapy. Jego właściciel był kompletnie pijany.

Pies został natychmiast odebrany. Potwierdziły się najgorsze przypuszczenia: ma przestrzelony rdzeń kręgowy. Na szczęście udało się już załatwić wizytę w czeskiej klinice weterynaryjnej. Przejdzie tam operację neurochirurgiczną.

Mężczyzna posiadał jeszcze jednego psa. Ten także został stamtąd zabrany.

Oprócz tego Dolnośląski Inspektorat Ochrony Zwierząt zorganizował w sieci specjalną zbiórkę pieniędzy. Ma ona pomóc pokryć koszty leczenia sparaliżowanego szczeniaka. 62-latkowi za znęcanie się nad psem grozi nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Co popycha ludzi do nieludzkich czynów? Posłuchaj prawdziwych historii mrożących krew w żyłach w podcaście ZŁO - Zbrodnia, Łowca, Ofiara.

Listen to "Pedro Lopez - Potwór z Andów cz.1" on Spreaker.