Policjant też człowiek. Zamiast mandatu wręczył szczotkę do odśnieżenia samochodu [VIDEO]

i

Autor: TikTok screen/ Canva

TikTok

Policjant też człowiek. Zamiast mandatu wręczył szczotkę do odśnieżenia samochodu [VIDEO]

2023-03-28 14:18

Ta historia mogła się skończyć zupełnie inaczej. Tradycyjnie, policjant, gdy zobaczy na drodze nieodśnieżone auto, wręczy kierowcy pokaźny mandat. Pojazd taki stwarza bowiem zagrożenie dla innych uczestników ruchu. Funkcjonariusz na poniższym filmiku jednak zdaje się łamać tego typu zasady i zamiast karać mężczyznę - pożycza mu szczotkę, aby odśnieżył sobie samochód.

Kierowcy muszą przed rozpoczęciem jazdy dokładnie odśnieżyć swój samochód. Nie jest tutaj mowa wyłącznie o przedniej szybie. Wyczyszczone musi być wszystko dokładnie, łącznie z tablicami rejestracyjnymi. Jeśli tego nie zrobimy, możemy liczyć na spory mandat. O tym, że odśnieża się samochód zapomniał poniższy kierowca Voldsvagena widoczny na filmiku. Został zatrzymany przez policję, ale funkcjonariusze wcale nie mieli zamiaru go ukarać. Wręcz przeciwnie. Dali mu szczotkę, aby doprowadził do porządku swój pojazd.

Wspomniana sytuacja została nagrana przez jedną z użytkowniczek popularnego serwisu TikTok. Nagranie szybko obiegło internet. Widzimy tam mężczyznę, który w pospiechu odśnieża swój samochód szczotką. Chwilę potem oddaje ją policjantom, czekającym w radiowozie. Nie ma mowy o tym, że posypał się tutaj mandat. Atmosfera wydaje się być miła - mężczyzna przyjaźnie macha policjantom na pożegnanie i odjeżdża.