ART Równik działa w lokalu Cafe Równik położonym przy ul. Jedności Narodowej 47. Znajduje się w nim Antyczny Kącik, w którym prowadzona będzie sprzedaż rękodzieła, kompozycji kwiatowych, czy przedmiotów, których renowacji dokonają osoby z niepełnosprawnościami.
- Dla osób z niepełnosprawnościami ART RÓWNIK będzie miejscem pracy, odpoczynku, rehabilitacji, obcowania z kulturą, ale też spełniania swoich pasji. To poniekąd rozszerzenie dotychczasowej działalności Cafe Równik, które pomoże naszym podopiecznym w jeszcze aktywniejszym włączaniu się w życie zawodowe, kulturalne i społeczne – opowiada prof. Małgorzata Młynarska, prezes Stowarzyszenia Twórców i Zwolenników Psychostymulacji.
Polecany artykuł:
W sprzedaży (stacjonarnie i online) będą również „białe kruki” i inne wyjątkowe przedmioty.
- Pandemia pokazała nam, jak ogromną rolę ma wszechstronne kształcenie zawodowe osób z niepełnosprawnościami. W Cafe Równik nasi kelnerzy w niezwykle szybkim tempie musieli przekwalifikować się na kucharzy, by móc przygotowywać obiady dla medyków walczących z koronawirusem. By jeszcze lepiej przygotowywać ich do pracy zawodowej, od lutego 2021 roku, wraz z firmą Dobre Kadry Centrum badawczo-rozwojowe Sp. z o.o., realizujemy projekt współfinansowany przez Unię Europejską pod nazwą „Klub grupy wsparcia Dyna- Lingua”. Dzięki niemu kształcimy 30 osób z niepełnosprawnością intelektualną do pracy w zawodach takich jak: kelnerstwo, kucharstwo, krawiectwo lekkie, florystyka, ogrodnictwo, sprzątanie i renowacja antyków. To właśnie wykonane przez nich prace będzie można podziwiać i nabyć w ART RÓWNIK. W realizacji tych projektów aktywnie wspiera nas koncepcyjnie i promocyjnie Wrocławski Park Technologiczny – dodaje prof. Młynarska.