Orszak Trzech Króli 2022 we Wrocławiu. Jak będzie wyglądał?

i

Autor: www.facebook.com/106470189467571/photos Orszak Trzech Króli 2022 we Wrocławiu. Jak będzie wyglądał?

Orszak Trzech Króli 2022 we Wrocławiu. Jak będzie wyglądał?

2022-01-04 15:03

Wielkimi krokami zbliża się Święto Trzech Króli, które wypada 6 stycznia. W tym roku, po przerwie spowodowanej COVID-19, wyruszy wrocławski Orszak Trzech Króli. Będzie on miał jednak inną formułę oraz nową trasę. Jak będzie dokładnie wyglądał? Sprawdźcie poniżej.

Orszak Trzech Króli 2022 we Wrocławiu odbędzie się 6 stycznia 2022 o godz. ok 12.00 (po mszy o godz. 11.00). Rozpocznie się na placu przed Kościołem Uniwersyteckim. Następnie przejdzie na ul. Kuźniczą, Rynek i zakończy trasę przy Placu Gołębi obok choinki. 

W tym roku skrócona została trasa orszaku. Tradycyjnie rozdawane będą śpiewniki i korony.

Najważniejszym momentem będzie pokłon Trzech Króli – na rynku, na placu Gołębim (przy choince), gdzie zostanie ustawiona symboliczna stajenka, w której czekać będzie Święta Rodzina.

– Niestety nie możemy w tym roku zaprosić wrocławian na wspólny koncert kolęd po Orszaku, ale mocno wierzymy, że za rok wrócimy do naszej stałej, wspólnotowej formuły tak ważnej dla społeczności naszego miasta – wyjaśnia Elżbieta Woźniak-Łojczuk, rzecznik prasowy orszaku. 

Ze względu na ograniczoną liczebność do kolumny orszakowej, organizatorzy zapraszają wyłącznie zapisane osoby. Formularz możecie znaleźć TUTAJ.

QUIZ. Ile wiesz o gotowaniu i jedzeniu? Sprawdź się!

Pytanie 1 z 15
Bez czego nie da się zrobić majonezu?

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl!

Super Raport 04.01 (Goście: Michał Kołodziejczak - lider AGROunii oraz Piotr Niemczyk - ekspert ds. bezpieczeństwa)