Polityka

Oburzające wpisy Jacka Protasiewicza. Zobacz, dlaczego wicewojewoda dolnośląski został zwolniony

2024-04-27 17:21

Wicewojewoda dolnośląski, Jacek Protasiewicz, w ostatnich dniach wywołał ogromną internetową burzę. Jego skandaliczne wpisy na portalu X obiegły całą Polskę. Zobacz wszystkie wpisy.

Skandal z udziałem dolnośląskiego wicewojewody. Jacek Protasiewicz wypisuje obrzydliwe rzeczy w internecie

Jacek Protasiewicz wicewojewodą dolnośląskim został w styczniu 2024 roku, premier Donald Tusk pozbawił go już jednak tego urzędu. Wszystko przez wpisy, które umieszczał na portalu X. Część użytkowników, że polityk nie znajdował się wówczas w stanie trzeźwości, co sam Protasiewicz poniekąd potwierdził. Główną częścią jego nieprzyzwoitej aktywności było obrażanie politycznych przeciwników. Oberwało się m.in. Oskarowi Szafarowiczowi, czy samorządowcowi Patrykowi Wildowi.

Gdy Jacek Protasiewicz rozkręcił się na dobre, obrywał już każdy. Gdy tylko ktoś próbował przestrzec polityka przed kolejnymi wpisami, lub potraktować je jako żart, otrzymywał niesmaczne odpowiedzi. Dodatkowo, polityk wszedł również w nieprzyzwoitą wymianę zdań z Samuelem Pereirą. 

Wydawało się, że młoda partnerka polityka, Daria Brzezicka, zdołała opanować sytuację, jednak z samego rana Jacek Protasiewicz postanowił kontynuować krucjatę dnia poprzedniego. Cały poprzedni dzień para spędziła wspólnie, spokojnie wypoczywając, więc trudno powiedzieć, skąd wzięły się wpisy wicewojewody.

A jak wpisy Jacka Protasiewicza odbiły się echem w środowisku politycznym? PSL postanowił odciąć się od wicewojewody, podczas gdy ten zasugerował, że mógłby opisać wiele historii nieprzychylnych dla polityków PO.

Express Biedrzyckiej - gen. Mirosław RÓŻAŃSKI, dr Anna MATERSKA-SOSNOWSKA - WSTĘP