Wrocław

O krok od tragedii na Odrze we Wrocławiu. Kajakarze zderzyli się ze statkiem, jeden z nich wpadł do wody

2024-07-10 9:08

Do bardzo niebezpiecznej sytuacji doszło na Odrze we Wrocławiu. We wtorkowy wieczór dwójka kajakarzy zderzyła się ze statkiem pasażerskim pomiędzy Mostem Pokoju i Mostem Grunwaldzkim w centrum miasta. Na miejsce skierowano ratowników WOPR i policję wodną.

O krok od tragedii na Odrze. Kajakarze płynęli prosto na statek

Zdarzenie miało miejsce we wtorek wieczorem (9 lipca). Jak informuje Dolnośląskie WOPR około godz. 19:40 służby otrzymały zgłoszenie od kapitana dużego statku pasażerskiego o niebezpiecznej sytuacji na rzece. Mimo użycia wielokrotnie dźwiękowych sygnałów ostrzegawczych, kajak z dwoma osobami wpłynął pod statek pasażerski na Odrze pomiędzy Mostem Pokoju i Mostem Grunwaldzkim w centrum Wrocławia.

- Ratownicy WOPR powiadomili funkcjonariuszy policji wodnej i sami udali się na miejsce zdarzenia. Okazało się, że przy zagrożeniu zderzenia kajaka ze statkiem jeden z pasażerów kajaka wyskoczył do Odry i zaczął odpływać od statku. Pływak posiadał założoną i zapiętą kamizelkę ratunkową, co prawdopodobnie uratowało jego życie – przekazują ratownicy wodni i dodają, że młody, dwudziestokilkuletni mężczyzna został wyciągnięty przez załogę jednego z mniejszych statków turystycznych i bezpiecznie przetransportowany do brzegu.

Drugi dwudziestolatek sam wrócił kajakiem do jednej z wypożyczalni. Okoliczności zdarzenia wyjaśnia policja wodna.

Kamizelka ratunkowa pomogła

Ratownicy wodni przy okazji tego zdarzenia przypominają - Tym razem kamizelka ratunkowa pomogła, ale nagminnie kajakarze ściągają je i pływają bez kamizelek. Apelujemy. Zakładajcie i zapinajcie kamizelki ratunkowe - to może uratować wasze zdrowie i życie. Nie pływajcie kajakami środkiem szlaku żeglownego.

O krok od tragedii na Odrze we Wrocławiu. Kajakarze zderzyli się ze statkiem, jeden z nich wpadł do wody

Quiz. Rozpoznasz dolnośląskie miasto po rynku? 15/15 to idealny wynik

Pytanie 1 z 15
Na zdjęciu widzimy Rynek w:
Na zdjęciu widzimy Rynek Starego Miasta w: