Tarczyński Arena Wrocław ma już ponad 13 lat
Budowa Stadionu Miejskiego we Wrocławiu trwała od 2009 do 2011 roku. Oficjalne otwarcie tego obiektu nastąpiło 8 września 2011 roku i nie od razu było wiadomo, że stanie się on domem dla klubu Śląsk Wrocław. Na początku był on przygotowywany z myślą o mistrzostwach Europy w 2012 roku, które były rozgrywane w Polsce oraz na Ukrainie.
W tamtym czasie na wrocławskim stadionie rozegrano aż trzy mecze grupowe, w tym spotkanie Polska - Czechy, które okazało się niezbyt szczęśliwe dla naszej reprezentacji. Przegraliśmy wówczas 0:1 z naszymi południowymi sąsiadami. To nie były jedyne pojedynki, jakie kibice mogli w tamtym czasie oglądać. Na Euro 2012 we Wrocławiu rozegrano również mecze:
- Rosja - Czechy (4:1);
- Grecja - Czechy (1:2).
Ile kosztowała budowa stadionu miejskiego we Wrocławiu?
Cała budowa największego obiektu sportowego w stolicy Dolnego Śląska kosztowała około 900 mln zł. Na stadionie jest dokładnie 42 771 miejsc dla kibiców, w tym 204 miejsca dla osób z niepełnosprawnościami i osób towarzyszących oraz 2130 miejsc VIP.
Dodatkowo, na esplanadzie znajdziemy:
- sale konferencyjne;
- sale bankietowe;
- biura;
- siłownię;
- zadaszony tor gokartowy;
- tor wrotkarsko-deskorolkowy;
- stanowisko do skoków dream jump oraz slackline;
- lodowisko (zimą).
W 2021 roku Stadion Miejski we Wrocławiu zyskał nazwę Tarczyński Areny. Mecze piłki nożnej nie były jedynymi widowiskami, jakie mogliśmy tam oglądać. W ciągu 13 lat zorganizowano tam wiele koncertów, m.in.:
- George'a Michaela;
- zespołu Queen z Adamem Lambertem;
- Linkin Park;
- Iron Maiden;
- Kings Of Leon;
- Dawida Podsiadło.
Z kolei w 2025 roku wystąpi na tym obiekcie Ed Sheeran.