Młodzieżowe Słowo Roku 2022
Plebiscyt na Młodzieżowe Słowo Roku 2022 to najpopularniejsza inicjatywa Wydawnictwa Naukowego PWN. Organizowany jest już po raz siódmy! Plebiscyt co roku wzbudza olbrzymie zainteresowanie, a szczególnie wyniki. Dorośli bowiem bardzo często później stosują najpopularniejsze słowo roku. Moment wysyłania kandydatów do głosowania zakończył się 8 listopada.
Najpopularniejsze młodzieżowe słowa. Co znaczą?
Kandydatury na Młodzieżowe Słowo Roku 2022 zostały już zebrane, zakończyło się również głosowanie. My już dziś zebraliśmy najpopularniejsze obecnie słowa i postanowiliśmy wyjaśnić, co znaczą. W poniższej galerii sprawdzisz, czy dobrze rozumiesz slang młodzieży!
Młodzieżowe Słowo Roku. Zwycięzca z 2022 r.
W 2022 do finałowej dwudziestki zakwalifikowały się takie określenia jak siedemnaście (cięta riposta na pytanie o wiek), essa (coś pozytywnego, co przychodzi łatwo), onuca (sprzymierzeniec Rosji w wojnie z Ukrainą) czy krindż (żenada, wstyd). W tym roku wygrało słowo essa.
Młodzieżowe Słowo Roku. Zwycięzcy z ostatnich lat
W 2021 r. w Plebiscycie na Młodzieżowe Słowo Roku wygrał śpiulkolot, czyli zgodnie ze słownikową definicją „miejsce do spania”, „słowo nawiązuje do mema, śpiulkać oznacza spać”. W 2020 r. nie został wyłoniony zwycięzca. Kapituła uznała bowiem, że nie może wygrać słowo, które wyśmiewa czyjeś poglądy (chodziło o słowo Julka/julka).
Wcześniej wygrywały:
- 2019: alternatywka – „dziewczyna o alternatywnych upodobaniach i zachowaniach”
- 2018: dzban – „osoba niezbyt inteligentna”
- 2017: iks de/xD – „coś zabawnego, śmiesznego”
- 2016: sztos – „coś fajnego, niesamowitego, fantastycznego”.
Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: [email protected]
Źródło: Młodzieżowe Słowo Roku 2022. Co oznaczają najpopularniejsze obecnie słowa?