TBS Wrocław

i

Autor: TBS Wrocław

Wrocław

Mieszkańcy wygrali w sądzie z TBS Wrocław. Trzy pierwsze w pełni prawomocne wyroki na ich korzyść

2024-01-16 14:41

W poniedziałek, 15 stycznia, Sąd Okręgowy we Wrocławiu rozpatrywał apelację w sprawie niesprawiedliwej podwyżki cen dla mieszkańców, której w lutym 2022 roku dokonała miejska spółka TBS Wrocław. Już ostatecznie - sprawę wygrała pierwsza trójka najemców.

TBS Wrocław przegrywa w sądzie. Apelacja na korzyść mieszkańców!

W kwietniu 2022 roku aż 1755 osób pozwało miejską spółkę TBS Wrocław. Do tej pory spór sądowy dwukrotnie został rozstrzygnięty na korzyść spółki, jednak po 1,5 roku doczekaliśmy się pierwszej prawomocnej decyzji na korzyść mieszkańców. Decyzją sądu, trójce z nich nielegalnie podwyższono czynsz. Po apelacji z obu stron, mieszkańcy zwyciężyli. 

Problemy spółki TBS Wrocław dopiero mogą się zacząć

Sprawy przeciwko TBS Wrocław rozłożono na dwie kancelarie prawne, które prowadzą zarówno pozwy indywidualne, jak i pozwy zbiorowe. Większość spraw wciąż jeszcze nawet się nie zaczęła, jednak niektóre z nich zostały już przez mieszkańców wygrane i przegrane. Decyzja Sądu Okręgowego we Wrocławiu z 15 stycznia 2024 roku jest pierwszym prawomocnym zwycięstwem strony oskarżającej. Sąd drugiej instancji uznał wszystkie roszczenia mieszkańców w trzech indywidualnych sprawach mecenasa Grzegorza Prigana.

Przegrana TBS Wrocław jest nadzieją dla mieszkańców innych polskich miast

Decyzja Sądu Okręgowego we Wrocławiu jest bardzo ważna dla mieszkańców TBS-ów z całego kraju. Sąd drugiej instancji uznał bowiem wszystkie roszczenia w przypadku każdej z trzech spraw prowadzonych przez mecenasa Prigana. Podobne spory prowadzone są m.in. w Warszawie, Krakowie, Toruniu i wielu innych polskich miastach, a zwycięstwo we Wrocławiu daje nie tylko nadzieję, ale również pewien przykład, za którym inni mieszkańcy mogą teraz podążać.

Przepowiednia jasnowidza Jackowskiego na 2024 rok. Mówi o kryzysie i niepewnym czteroleciu