Legnica: Radny sprząta miasto, a urzędnicy grożą mu mandatem

i

Autor: Pixaby Legnica: Radny sprząta miasto, a urzędnicy grożą mu mandatem

Legnica: Radny sprząta miasto, a urzędnicy grożą mu mandatem

2021-03-31 12:54

Legnicki radny Piotr Niemiec zorganizował w mediach społecznościowych dosyć nietypową akcję. Od kilku miesięcy chodzi po swoim mieście i.... zbiera śmieci. Nie byłoby może w tym nic dziwnego gdyby nie to, że na przeszkodzie stanął mu Zarząd Dróg Miejskich, który grozi mężczyźnie grzywną pieniężną lub naganą.

W styczniu br. miejski radny Legnicy Piotr Niemiec rozkręcił w mediach społecznościowych akcję „Podnieś 5”. Publicznie zadeklarował, że chcąc dać przykład legniczanom, codziennie będzie podnosił co najmniej pięć śmieci i wrzucał je do najbliższego śmietnika. Tak też zrobił - mężczyzna zbiera papiery, puszki, butelki, które wrzuca do śmietników bądź pakuje do worków i ustawia je m.in. przy przystankach. Później, informuje Zarząd Dróg Miejskich, aby śmieci zabrano.

Niestety, akcja sprzątania radnego nie spotkała się z aprobatą miejskich urzędników Legnicy. Jak informuje portal internetowy tulegnica.pl, na poniedziałkowej sesji rady miejskiej Piotr Niemiec odczytał pismo, w którym ZDM upomina go, że zanieczyszcza publiczne miejsca, co grozi karą grzywny w wysokości 500 zł albo naganą. ZDM sugeruje również radnemu dostarczanie odpadów do PSZOK-u, a na koniec ruga, że „daje przyzwolenie mieszkańcom Legnicy na porzucanie nieczystości z prywatnych gospodarstw domowych i handlowych”.

Radny nie chciał komentować tej sytuacji. Zapewnił, że nadal będzie sprzątał miasto, które - jego zdaniem - tonie w śmieciach.

 - To są bareizmy w najczystszej postaci - miał powiedzieć na poniedziałkowej sesji radny Łukasz Laszczyński (PiS), komentując pismo ZDM.

Niemca wspiera także dyrektor legnickiego sanepidu, Jacek Watral. Według niego, radny promuje w Legnicy obywatelską postawę i zawstydza miejskie służby - informuje tulegnica.pl.

Raport z anteny 31.03, godz.10
Sonda
Powrót do szkoły po Wielkanocy - powinien nastąpić?