Kieliszek, wódka, alkohol

i

Autor: Pixabay W Giżycku (woj. warmińsko-mazurskie) 20-letnia kobieta "opiekowała" się czteromiesięcznym dzieckiem, mając półtora promila alkoholu w organizmie.

Kompletnie pijana przechodziła w niedozwolonym miejscu. W ciężkim stanie trafiła do szpitala

2021-12-09 11:44

Do niebezpiecznego zdarzenia drogowego doszło wczoraj na ulicy Borowskiej we Wrocławiu. 34-letnia kobieta postanowiła przekroczyć jezdnię w miejscu niedozwolonym. Niestety w momencie wejścia na pas ruchu została potrącona przez kierującego skodą. Powodem kompletnego zlekceważenia przepisów przez pieszą był najprawdopodobniej wypity wcześniej alkohol. Badanie wykazało ponad 2.6 promila tej substancji w jej organizmie.

Jak informują wrocławscy policjanci, zdarza się, że uczestnicy ruchu drogowego lekceważą obowiązujące przepisy, popełniając błędy, kosztujące swoje lub czyjeś zdrowie, a czasami nawet życie.

Do jednego z takich zdarzeń doszło przy ul. Borowskiej we Wrocławiu. Kobieta wyrządziła sama sobie krzywdę przechodząc przez jezdnię w miejscu niedozwolonym. W tym samym czasie jednym z pasów ruchu poruszał się w sposób prawidłowy kierujący osobową skodą. Niestety nie spodziewał się w tym miejscu osoby pieszej i nie był w stanie zatrzymać swojego pojazdu. 34-latka została potrącona i z obrażeniami ciała trafiła do jednego z wrocławskich szpitali.

Dlaczego doszło do tej niebezpiecznej sytuacji? Poniekąd wszystko może tłumaczyć wypity wcześniej przez kobietę alkohol. Badanie alkomatem wykazało bowiem ponad 2.6 promila tej substancji w jej organizmie!

Pamiętajmy, że dzień jest krótki i zaledwie przez kilka godzin jest jasno. Kierujący po zmroku znacznie później dostrzeże na drodze człowieka czy przeszkodę, a co za tym idzie, zostanie mu mniej czasu na zatrzymanie swojego pojazdu w sposób bezpieczny.

Policjanci przypominają o bezwzględnym stosowaniu się do obowiązujących przepisów w tym tych dotyczących ruchu pieszych w trosce o nasze wspólne bezpieczeństwo.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl!

Super Raport 08.12 (Goście: Bartłomiej Sienkiewicz - PO oraz dr Michał Sutkowski - prezes warszawskich lekarzy rodzinnych) Sedno Sprawy: Tomasz Latos