Kompleks sportowy przy ul. Lotniczej daje spore możliwości dla pasjonatów różnych dyscyplin. Znaleźć tam można między innymi: sztuczne boisko wielofunkcyjne do chociażby rugby, czy lacrosse, boisko naturalne, dwa małe boiska piłkarskie, boisko do koszykówki i korty tenisowe. Za kilka miesięcy zostanie również wzbogacony o rolkowisko, z którego skorzystają miłośnicy jazdy na wrotkach i rolkach. Co więcej będzie można tam podziwiać zawodników takich sportów drużynowych jak: hokej inline (na rolkach), ball hokej, rollerderby, box lacrosse i bike polo.
- Obiekt cały czas się rozwija. Skończyliśmy już budowę nowego kompleksu szatniowo-sanitarnego. W sezonie letnim będzie można również tam korzystać z ogólnodostępnego zdroju wodnego z wodą pitną. Jest on też pozbawiony wszelkich barier architektonicznych, za to wyposażony został w proekologiczne rozwiązania takie jak oświetlenie LED, zmniejszające ilość pobieranego prądu. Wszystko to dzięki mieszkańcom, którzy już po raz drugi, dzięki WBO (Wrocławski Budżet Obywatelski), wybrali, aby inwestować właśnie w tej części Wrocławia, w tę infrastrukturę - mówi Marcin Janiszewski z Młodzieżowego Centrum Sportu Wrocław.
Rolkowisko na Lotniczej – jak będzie wyglądać ?
Budowa rolkowiska o wymiarach 60 x 28 metrów, które w swoim wyglądzie będzie przypominało lodowisko, została podzielona na dwa etapy. Pierwszy z nich zakłada wybudowanie płyty, band hokejowych i krążkochwytów. W kolejnych przewiduje się wyposażenie obiektu w oświetlenie i trybuny. Na obiekcie pojawią się też boksy dla zawodników rezerwowych, boksy kar, zegar, czy stojaki rowerowe. Nawierzchnia rolkowiska zostanie wykonana z modułowych płytek poliuretanowych, całkowicie wodoprzepuszczalnych. Warstwę użytkową zaprojektowano z płytek odpornych na warunki atmosferyczne, promieniowanie UV.
- Dodatkowo, w projekcie przewidziano zagospodarowanie zieleni wokół obiektu – nowe nasadzenia, czy suchy ogród deszczowy o powierzchni 182,1 m kw, a dookoła odtworzone będą ścieżki - dodaje Janiszewski.
Bieżące prace mają zakończyć się najpóźniej do czerwca 2022 roku. Koszt pierwszego etapu to 1,7 mln zł.
Polecany artykuł:
A gdzie jeszcze we Wrocławiu można pojeździć nie tylko na rolkach, ale i na deskorolce, hulajnodze, czy wrotkach?
Sprawdźcie TUTAJ.
Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!