Kangur Zgredek uciekł z zoo. Policja prosi o pomoc i tłumaczy co zrobić, gdy się go spotka

i

Autor: canva/ screen: Twitter Policie ČR

Kangur Zgredek uciekł z zoo. Policja prosi o pomoc i tłumaczy co zrobić, gdy się go spotka

2022-11-29 10:22

Policja od poniedziałku poszukuje kangura Zgredka, który uciekł z czeskiego mini ZOO we Wrzesinie koło Ostrawy. Prosi też o współpracę obywateli w poszukiwaniach. Zwierzę nie stanowi zagrożenia, jest raczej nieśmiałe.

Policjanci z Ostrawy Poruba otrzymali zgłoszenie o ucieczce kangura o imieniu Dobby, w wolnym tłumaczeniu z ang. - Zgredek. Jak informuje komisarz por. Eva Michalíková w mediach społecznościowych kangur najwyraźniej uciekł z parku zoologicznego w Ostrawie-Vřesinie, parku rodzinnego Skalka. Podczas porannej kontroli zwierząt pracownicy stwierdzili, że jednego z kangurów na wybiegu brakuje. Oględziny zagrody nie wykazały żadnych uszkodzeń, które sugerowałyby, że ktoś ukradł kangura.

Zgredek ma dwa lata i mierzy około 60 centymetrów. "Nie jest agresywny, tylko raczej nieśmiały" - czytamy w komunikacie czeskiej policji.

Mieszkańców poproszono, by w przypadku spotkania kangura, nie próbowali go samodzielnie łapać, tylko powiadomili o tym na numer alarmowy.

- W przypadku, gdy zobaczycie państwo naszego kangura Dobby’ego, prosimy o kontakt telefoniczny pod numer +420 736 538 120. Dziękujemy - czytamy na Facebooku Skalka Family Park we Wrzesinie koło Ostrawy.

Quiz. Jedzenie na literę W

Pytanie 1 z 15
Wasabi to:
Poradnik Zdrowie: Gadaj Zdrów EXTRA, odc. 2 Rak piersi